Neapol porazila Udine a je opět první. Schick hrál za AS pár minut

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Neapole i po 14. kole zůstanou v čele italské ligy o dva body před Interem Milán. Na hřišti Udine zvítězili zásluhou Jorginha 1:0 a pokazili trenérovi Massimu Oddovi premiéru na lavičce domácího týmu. AS Řím pouze remizoval 1:1 v Janově, na poslední minuty nastoupil útočník Patrik Schick. Mistrovský Juventus Turín porazil Crotone jasně 3:0 a na Neapol z třetího místa ztrácí stále čtyři body. Inter Milán vyhrál ve 14. kole italské ligy v Cagliari. Boloňa si poradila se Sampdorií hladce 3:0, reprezentant Ladislav Krejčí sledoval vítězství svého týmu jen z lavičky. Předposlední Verona vyhrála v Sasuolu 2:0, přestože dohrávala od 67. minuty v deseti. O výsledku rozhodly branky Zuculiniho a Verdeho z prvního poločasu.

Dosud neporažená Neapol se v Udine dostala do vedení v 33. minutě. Domácí obránce Angella fauloval ve vápně, Jorginhovu penaltu vyrazil gólman Scuffet pouze k neúspěšnému exekutorovi, který na druhý pokus skóroval.

V druhém poločase byl z kádru Udine střelecky nejaktivnější záložník Antonín Barák, s jeho pokusy si ale gólman Reina poradil. Barákův spoluhráč Jakub Jankto dostal šanci až v poslední čtvrthodině, prohře však nezabránil.

Útočník AS Řím El Shaarawy otevřel skóre v Janově po hodině hry, když se prosadil po povedeném Florenziho centru z pravé strany. Deset minut poté ale římský kapitán De Rossi dal v šestnáctce Lapadulovi pohlavek a právě střídající forvard proměnil penaltu. De Rossi navíc dostal červenou kartu.

Pět minut před koncem mohl skórovat hostující Strootman, trefil však břevno. O chvíli později nastoupil poprvé od 16. září Schick a dokonce měl možnost rozhodnout, když se snažil ve skluzu dostat míč do brány, Perin ale zasáhl včas. Římané v lize venku nezvítězili poprvé od 29. ledna.

AC Milán remizoval bez branek s FC Turín a už ve čtvrtém domácím utkání v Serii A za sebou nedokázal skórovat.

Zkraje zápasu v Cagliari musel svůj tým dvakrát podržet brankář Handanovič při šancích Pedra a Pavolettiho. První gól poté vstřelil přeci jen favorit. Candrevův střílený centr nedokázal Perišič usměrnit do sítě, míč ale dopravil alespoň k Icardimu a argentinský střelec se zblízka nemýlil.

V 55. minutě pojistil vedení Brozovič, který proměnil v gól další Candrevovu přihrávku. Chorvatský záložník byl přitom na hřišti teprve dvě minuty. V 71. minutě snížil parádním volejem Pavoletti, ale na víc už se domácí nezmohli. Navíc šest minut před koncem základní hrací doby inkasovali potřetí - svůj patnáctý gól v sezoně si připsal Icardi a dotáhl se na čelo tabulky střelců Serie A.

Boloňa se ujala vedení už ve třetí minutě, čtvrtou ligovou trefu v sezoně si připsal z dorážky Verdi. Po hlavičce Mbayeho z 23. minuty to bylo 2:0, domácím však zkomplikovalo zápas Torosidisovo vyloučení, jenž si nechal dát krátce po sobě dvě žluté karty.

Ve druhé půli měla Sampdoria optickou převahu, jenže branky střílela Boloňa. Střídající Okwonkwo využil přesné Donsahovy přihrávky a pohodlně zavěsil do protipohybu gólmana. Devatenáctiletý nigerijský útočník dal v tomto ročníku Serie A třetí gól a v poměru k minutám stráveným na trávníku je nejproduktivnější z celé soutěže - gól vstřelí v průměru každých 26 minut hry.

Sampdoria prohrála po třech výhrách v řadě a zůstává šestá, Boloňa se v tabulce posunula hned za svého soupeře.

Juventus od začátku proti Crotone tlačil, většinou však ztroskotal na nepřesnosti v zakončení, případně hosty podržel gólman Cordaz. V 52. minutě už se domácí dočkali, když po Barzagliho centru hlavou skóroval Mandžukič. Turínský velkoklub vstřelil gól v 43 zápasech Serie A po sobě, čímž vyrovnal vlastní rekord z let 2013 a 2014.

Po prvním zásahu Juventus dominoval, další trefy přidali obránci De Sciglio a Benatia. Český stoper Stefan Simič tentokrát za Crotone, které ještě nikdy nezískalo s Juventusem bod a ani neskórovalo, šanci nedostal.