V Itálii vadí vzpomínka na Astoriho (†31). Pokuty zaplatíme, říká Fiorentina | iSport.cz
6. září 2018 • 21:30

V Itálii vadí vzpomínka na Astoriho (†31). Pokuty zaplatíme, říká Fiorentina

Autor:
TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nezapomínají na něj. Davide Astori, který 4. března letošního roku v pouhých 31 letech podlehl infarktu, je stále symbolem Fiorentiny, které dělal kapitána. Italské ligové asociaci se ale příliš nelíbí způsob, jakým jej uctívá jeho nástupce Germán Pezzella.Bilá páska, dva modré proužky a nápis CAPITANO. Tak vypadá zatím jediná povolená podoba kapitánské pásky pro italskou Serii A. Není žádoucí nic přidávat ani nahrazovat. Většina kapitánů italských týmů se s tím smířila, výjimky se ale přesto najdou.

Daniele de Rossi z AS Řím nastoupil s jednoduchou bílou páskou, lídr Atalanty Bergamo Alejandro Gomez navlékl maskáčovou variantu s písmenem C. Liga proto zasáhla a oznámila, že kdokoli, kdo se od pravidla odkloní, bude pokutován.

A to zarezonovalo ve Florencii. Třetí z kapitánských rebelů, argentinský zadák Germán Pezzella, totiž nosí pásku s iniciálami tragicky zesnulého Davideho Astoriho. A hráči "Violy" se vzpomínky na ztraceného kamaráda za žádnou cenu nechtějí vzdát.

"Páska na Astoriho památku je nedotknutelná," prohlásil italský reprezentační bek Cristiano Biraghi na setkání s novináři v tréninkovém středisku národního týmu Coverciano. "Když se nás ligová asociace rozhodne potrestat, pokuty klidně zaplatíme," dodal rezolutně.

Damiano Tommasi, šéf hráčské unie, vysvětlil, jak to s kontroverzním pravidlem je. "Nestojí v něm, že se musí nosit jen tahle jedna páska, ale že týmy musí mít pásky schválené ligovou asociací. Ještě nevíme, jestli o to Fiorentina požádala. Tohle pravidlo se zavedlo tak narychlo, že snad ani nikdo v lize neví, kdo to schvaluje," řekl. 

Fiorentina už dříve po svém bývalém kapitánovi pojmenovala tréninkové centrum, které dříve neslo název Campini.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

25. kolo
Články odjinud


Články odjinud