Serie A | AC Milán vede ligu před Interem! Zlatan pálil dvakrát a zařídil tři body | iSport.cz

Autor: ČTK, jon
0
ANKETA: Slavia Rangers vyřadí. Její způsob hry atakuje TOP úroveň
Liberec - Pardubice: Sadílek zakončil poločas snů v podání Severočechů, 4:0

Fotbalisté AC Milán v 18. kole italské ligy porazili 2:0 Cagliari a vedou tabulku o tři body před Interem Milán. O výhře hostujícího celku, který posledních patnáct minut dohrával bez vyloučeného záložníka Alexise Saelemaekerse, rozhodl dvěma góly Zlatan Ibrahimovic.

Devětatřicetiletý švédský útočník otevřel skóre v sedmé minutě z penalty a druhý zásah přidal krátce po přestávce. Ibrahimovic v dosavadním průběhu Serie A zaznamenal dvanáct branek a od nejlepšího střelce aktuálního ročníku italské ligy Cristiana Ronalda z Juventusu ho dělí tři góly.

AC Milán si v devátém utkání venku připsal osmé vítězství a jako jediný ještě na soupeřových hřištích neprohrál. Rossoneri, kteří jedinou dosavadní porážku utrpěli před dvěma týdny s Juventusem, mají na prvním místě tabulky 43 bodů. Druhý Inter má 40 bodů a třetí Neapol 34, ale má jedno utkání k dobru.