Inter je mistrem Itálie! Atalanta zaváhala, Jankto skóroval proti AS Řím

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Interu Milán jsou podevatenácté italskými mistry. Titul si zajistili čtyři kola před koncem ligy po remíze Atalanty Bergamo 1:1 v Sassuolu. Milánský tým slaví poprvé od úspěšného ročníku 2009/10, kdy vedle ligového prvenství získal také Italský pohár a ovládl Ligu mistrů.

„Po devíti letech se zhroutilo impérium,“ glosoval kouč Interu Antonio Conte skutečnost, že jeho tým ukončil nadvládu Juventusu Turín. Inter se titulu přiblížil již v sobotu, kdy porazil Crotone 2:0. Definitivního potvrzení se dočkal o den později díky remíze Atalanty Bergamo na hřišti Sassuola.

Atalanta hrála od 23. minuty bez vyloučeného brankáře Pierluigiho Golliniho, přesto sahala po výhře a mohla oddálit oslavy Interu. Po brance Robina Gosense z prvního poločasu vyrovnal v 51. minutě z penalty křídelník Sassuola Domenico Berardi. Šanci k zlomení zápasu zpět na svou stranu dostali hráči Atalanty čtvrt hodiny před koncem, Luis Muriel ale neproměnil penaltu a přisoudil titul Interu.

Pošesté v sezoně se mezi střelce zapsal český reprezentant Jakub Jankto a podílel se na výhře Sampdorie Janov nad AS Řím 2:0. Pětadvacetiletý záložník se v 66. minutě dostal do samostatného úniku a tvrdou střelou na bližší tyč překonal brankáře Daniela Fuzata. Janovský tým využil horšího období Římanů, kteří nevyhráli pět zápasů v řadě včetně semifinálového utkání Evropské ligy, ve kterém je porazil Manchester United vysoko 6:2.

Juventusu zařídil dvěma góly výhru nad Udine Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec sám obstaral obrat ze stavu 0:1. Udine vedlo od 10. minuty, kdy se prosadil Nahuel Molina. Juventus otočil skóre v poslední desetiminutovce, Ronaldo nejprve vyrovnal z penalty a minutu před koncem nejlepší střelec Serie A vstřelil vítězný gól. „Bianconeri“ se díky výhře posunuli na třetí místo tabulky o skóre za Atalantu a před AC Milán.

Neapol remizovala s Cagliari 1:1 a klesla na páté místo mimo pozice pro Ligu mistrů. SSC přišel o výhru ve čtvrté minutě nastavení, kdy vyrovnal záložník Nahitan Nández, a ztrácí na trio týmů před sebou dva body. Zezadu na něj navíc útočí Lazio Řím, které porazilo FC Janov 4:3 a při tříbodové ztrátě má ještě zápas k dobru.

Lazio vedlo deset minut před koncem 4:1, Janovští ale v 80. a 81. minutě vstřelili dva góly a závěr zdramatizovali. Velký podíl na výhře římského celku měl záložník Joaquin Correa, který navázal na povedené střelecké představení z minulého kola proti AC Milán a podruhé za sebou vstřelil dvě branky.

Prosadil se také nejlepší střelec Lazia Ciro Immobile, jenž v prvním poločase proměnil penaltu a skóroval ve čtvrtém zápase v řadě. Italský reprezentant vstřelil devatenáctý gól v sezoně, Ronaldo jich má na kontě o osm více.

V souboji týmů ze středu tabulky remizovala Boloňa s Fiorentinou 3:3. Hattrickem se blýskl devětatřicetiletý útočník Boloni Rodrigo Palacio.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Lazio Řím - FC Janov 4:3
Branky: 30. a 56. Correa, 43. Immobile z pen., 48. Alberto – 47. vlastní Marušič, 80. Scamacca z pen., 81. Šomurodov

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.