16. května 2021 • 22:50

Nečekaná ztráta AC Milán. Po remíze s Cagliari bude boj o LM dramatický

Autor: ČTK, krm
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Neapole porazili v 37. kole italské ligy 2:0 Fiorentinu a před posledním kolem stále drží pozici zajišťující účast v Lize mistrů. Na Juventus mají náskok jeden bod. Český záložník Jakub Jankto pomohl Sampdorii Janov k vítězství 1:0 nad Udine.

O výhře Neapole rozhodl v 57. minutě Lorenzo Insigne, který sice na brankáře Terracciana z pokutového kopu nevyzrál, z dorážky už ale dostal míč do sítě. Kapitán Neapole si 19. ligovou trefou v sezoně vytvořil osobní maximum.

Insigne byl i u druhé branky, kterou připravil pro Piotra Zieliňského. Neapol se posunula na třetí místo, na které se ale může po večerním utkání s Cagliari vrátit AC Milán. Fiorentina je na 13. pozici neúplné tabulky.

AC chyběl zraněný nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovic, a tak se milánský velkoklub poprvé od roku 1997 v domácím utkání proti Cagliari neprosadil. „Rossoneri“ mají stejně bodů jako Neapol, v jejich prospěch ale hraje lepší vzájemná bilance. Cagliari je šestnácté a má jistou záchranu.

Jankto se dostal do hry proti svému bývalému klubu jako střídající hráč v 66. minutě a v závěru utkání byl u toho, když rozhodl z pokutového kopu nejlepší střelec týmu Fabio Quagliarella. Sampdoria si upevnila devátou příčku, kterou s jistotou obsadí i na konci soutěže. Udine je dvanácté.

Benevento přišlo o výhru nad sestupujícím Crotone až ve třetí minutě nastavení, kdy srovnal na 1:1 útočník Simy. Benevento se přesto udrželo ve hře o záchranu, musí ale doufat v porážku FC Turín v úterní dohrávce s Laziem a následně v posledním kole právě „Býky“ v přímém souboji zdolat.