Barák gólem pomohl srazit Mourinhovo AS. Juventus i po šlágru čeká na výhru

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Český fotbalista Antonín Barák se podílel ve 4. kole Serie A brankou na výhře Verony 3:2 nad AS Řím. Hellas získal své první vítězství v ligové sezoně a posunul se na 14. místo tabulky. Naopak římský celek nevyužil možnost jít do čela soutěže a po první prohře pod vedením Josého Mourinha je v neúplné tabulce čtvrtý.

Na první vítězství v sezoně čeká naopak dál Juventus Turín, který jen doma remizoval 1:1 s AC Milán a s bilancí dvou remíz a dvou porážek mu patří až 18. místo. Milánský tým je naopak s 10 body druhý, jen o skóre za vedoucím městským rivalem Interem.

Výhru neslavilo ani Lazio Řím. To remizovalo doma s Cagliari 2:2 a po druhé ztrátě za sebou je se sedmi body sedmé.

Šestadvacetiletý český reprezentant Barák vyrovnal v utkání proti AS Řím ve 49. minutě na 1:1, kdy dorazil do brány vyraženou střelu svého spoluhráče Lazoviče. Zaznamenal tak svůj sedmý gól v dresu Verony. O pět minut později otočil vývoj zápasu ve prospěch domácích Caprari.

Ač svěřenci trenéra Mourinha ještě dokázali zásluhou vlastní branky Iliče srovnat, o prvních třech bodech v sezoně rozhodl po hodině hry povedenou ranou z voleje Faraoni.

To Juventus měl do utkání dobrý vstup a už ve 4. minutě se prosadil Morata. Zaznamenal tak nejrychlejší gól „Staré dámy“ proti Juventusu od roku 1996. Tým trenéra Allegriho však svůj těsný náskok neudržel. Čtvrt hodiny před koncem si naskočil na rohový kop Rebič a vyrovnal. Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč se proti Juventusu prosadil potřetí za sebou.

„Stará dáma“ nevyhrála ani jeden z úvodních čtyř zápasů v italské lize teprve počtvrté v historii, naposledy se jí to stalo v sezoně 1961/62.