14. dubna 2024 • 23:05

Kolaps obránce, zápas mezi AS Řím a Udine se nedohrál. Ztráty Interu i AC

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Zápas italské fotbalové ligy mezi Udine a AS Řím byl předčasně ukončen za stavu 1:1 kvůli kolapsu obránce Římanů Evana Ndicky. Francouzský zadák zkolaboval v 70. minutě a jeho spoluhráči okamžitě zavolali klubové lékaře, ke kterým se rychle připojila záchranná služba. Ndicka při opouštění hrací plochy na nosítkách zdvihl palec na znamení, že je v pořádku.

Trenér De Rossi jej následoval do útrob stadionu, aby se ujistil, že je v pořádku. Po návratu na hřiště si promluvil se svými hráči, rozhodčím a svým protějškem Cioffim z Udine. Sudí Pairetto se po dlouhé diskusi s římským štábem rozhodl zápas předčasně ukončit.

Klub na sociální síti X informoval, že byl hráč při vědomí převezen na kontrolu do nemocnice, kde ho ve večerních hodinách navštívili spoluhráči. Římané v dalším příspěvku uvedli, že se Ndicka cítí lépe a má dobrou náladu, přesto zůstane v nemocnici na pozorování.

Ztráty milánských rivalů

Inter Milán klopýtl na suverénní cestě za titulem, doma remizoval s Cagliari 2:2 a nevyužil zaváhání AC Milán, který po porážce v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy od AS Řím (0:1) remizoval na hřišti předposledního Sassuola 3:3. Oba milánské kluby se utkají v příštím kole. Pokud Inter zvítězí, vybuduje si nedostižný sedmnáctibodový náskok a stane se mistrem.

Inter se proti Cagliari musel obejít bez vykartovaného nejlepšího střelce Martíneze, přesto vedl už od 12. minuty po Thuramově gólu. Hosté srovnali v 65. minutě zásluhou Šomurodova a záhy poslal „Nerazzuri“ zpět do vedení z penalty Calhanoglu. O dělbě bodů rozhodl sedm minut před koncem střídající Viola.

Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě Cagliari, v 29. minutě však střídal. Na devětadvacetiletém záložníkovi nebylo patrné žádné zranění. Cagliari neprohrálo potřetí v řadě, je čtrnácté a na zónu sestupu má náskok čtyř bodů.

Sassuolo doma vedlo po deseti minutách už 2:0 po gólech Pinamontiho a Laurienteho. VAR odvolal Chukwuezeho snížení z 18. minuty kvůli ofsajdu, ale Leaova trefa vzápětí už platila. V 53. minutě podruhé skóroval Lauriente, ale brzy odpověděl Jovič.

Chukwuezeho pak podruhé o gólovou radost připravil videorozhodčí, nakonec se ale „Rossoneri“ vyrovnání dočkali. V 84. minutě Giroud vrátil odražený roh zpět do vápna, kde Gabbia hrudí zpracoval míč pro Okafora, jenž zblízka z voleje propálil brankáře Consigliho. Švýcarský útočník byl na hřišti jen několik desítek sekund a z pozice střídajícího hráče se zapsal mezi střelce už popáté, což se v této sezoně v Serii A nikomu jinému nepodařilo.

Trenér Milána Pioli udělal oproti čtvrtečnímu duelu s AS Řím sedm změn v základní sestavě a jeho tým ztrácí na Inter 14 bodů.

Sassuolo ukončilo soupeři sérii pěti výher a po třetí remíze v řadě ztrácí na záchranu jeden bod. Stejnou ztrátu má na Frosinone, v jehož dresu dal Neapoli oba góly marocký útočník Walid Chaddíra, který v týmu hostuje právě z SSC. Klub zpod Vesuvu po remíze 2:2 nedokázal zvítězit ve čtvrtém z posledních pěti ligových utkání. Navíc nevyužil možnost alespoň dočasně se posunout na pohárové příčky.

Úřadující mistr po poločase vedl 1:0 díky osmému gólu Politana v sezoně a zákroku brankáře Mereta při penaltě Soulého. Vyrovnání se hosté dočkali až v 50. minutě, ale domácím vrátil vedení kanonýr Osimhen. Nejlepší střelec minulého ročníku se v sezoně trefil potřinácté a v tabulce střelců se dotáhl na třetího Girouda z AC Milán. Chaddíra zařídil dělbu bodů v 73. minutě, dal šestý gól v sezoně a v posledních sedmi ligových zápasech skóroval pětkrát.

Frosinone remizovalo potřetí za sebou a čeká už 11 zápasů na výhru. Na první sestupové příčce se bodově dotáhlo na Veronu, která v pondělí vyzve šesté Bergamo. Neapol ztrácí na Atalantu, která drží poslední pohárovou pozici, jeden bod, zároveň ale odehrála o dva zápasy více.

Výsledky 32. kola italské ligy:

Neapol - Frosinone 2:2
Branky: 16. Politano, 63. Osimhen - 50. a 73. Chaddíra

Sassuolo - AC Milán 3:3
Branky: 10. a 53. Lauriente, 4. Pinamonti - 20. Leao, 59. Jovič, 84. Okafor

Udine - AS Řím bylo předčasně ukončeno za stavu 1:1 kvůli kolapsu hráče Říma Evana Ndicky

Inter Milán - Cagliari 2:2
Branky: 12. Thuram, 74. Calhanoglu z pen. - 65. Šomurodov, 83. Viola).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.