Magath v Schalke skončil, nahradí ho Rangnick | iSport.cz
16. března 2011 • 12:06

Magath v Schalke skončil, nahradí ho Rangnick

Autor: ČTK
Felix Magath v Schalke skončil
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat  LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat
SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas SESTŘIH LM: Salzburk - Liverpool 0:2. Naděje na senzaci vydržela poločas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení fotbalového klubu Schalke 04 odvolalo trenéra Felixe Magatha. Jeho nástupcem by se měl stát Ralf Rangnick. Podle listu Bild převezme mužstvo buď od příští sezony, nebo by ho mohl vést už 1. dubna v utkání německé ligy proti St. Pauli.V nejbližším zápase s Leverkusenem tuto neděli povede tým dočasně dosavadní asistent Seppo Eichkorn.Magath přišel do Schalke předloni v létě a v minulé sezoně skončil s týmem v bundeslize na druhém místě. Letos se však jeho svěřencům v domácí soutěži nedařilo, v tabulce jsou až desátí.

O mnoho lépe si Schalke vede v Lize mistrů, kde postoupilo do čtvrtfinále.Už před osmifinálovou odvetou s Valencií se objevily informace, že Magath skončí po sezoně, i když měl smlouvu do června 2013.

Bývalý kouč Bayernu či Wolfsburgu to popřel, ale dnes ani nedorazil na jednání dozorčí rady, která rozhodla o jeho odvolání. "Z pohledu Schalke existovaly dobré důvody pro odvolání. Na veřejnosti je nebudeme prezentovat, protože je před námi právní jednání," uvedl šéf dozorčí rady Clemens Tönnies.

Sedmapadesátiletý Magath se dnešní schůzky nezúčastnil, protože pro to prý neviděl důvod. "Klub mu včera jen stručně oznámil, že se má dostavit. To nestačí. Jestli měl mít příležitost se vyslovit, musel vědět, o co na jednání půjde," uvedl koučův mluvčí.

Neúčastí na schůzce přišel podle agentury SID Magath o nárok na značnou část z dvanácti milionů eur, které měl podle smlouvy dostat v případě předčasného ukončení spolupráce ze straně klubu. Magath byl v Schalke také manažerem a členem představenstva.

 
14. kolo
Články odjinud


Články odjinud