8. prosince 2011 • 10:37

Fenin si v sezoně už nezahraje, tvrdí kouč fotbalistů Chotěbuzi

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň - Slavia 1:0. Další zvrat v boji o titul, rozhodl Šulc
Plzeň - Slavia: Ogbu před sebou nechal volného Šulce, ten posílá Viktorii do vedení! 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Depresemi trpící český fotbalista Martin Fenin se v této sezoně na hřiště už nevrátí. Dnešnímu vydání deníku Bild to řekl Claus-Dieter Wollitz, trenér druholigového německého klubu Energie Chotěbuz, za nějž čtyřiadvacetiletý útočník naposledy nastupoval."Takový cíl by si člověk ani neměl dávat. Bylo by fatální si stanovit nějakou lhůtu k návratu," uvedl kouč, který je s Feninem v pravidelném spojení.

Bývalý hráč Teplic utrpěl v polovině října vážné zranění hlavy po pádu z okna. Později přiznal, že úraz byl vyvrcholením jeho dlouhodobých problémů s depresemi, které řešil léky na uklidnění. Rozhodl se proto přerušit kariéru a vyléčit se.

Po absolvování neurologické rehabilitace v Německu se Fenin přesunul do Česka kvůli psychologické terapii. Tu podle německých médií podstupuje v Plzni. "Mám dojem, že je ochotný se svou osobní situací bojovat," poznamenal Wollitz.
Na vrcholový sport podle něj ale musí Fenin na nějaký čas zapomenout. "Kvůli krvácení do mozku může v současnosti jen jezdit na kole," dodal trenér Energie.

Do saského klubu přestoupil autor tří reprezentačních gólů na konci srpna z Eintrachtu Frankfurt, který letos sestoupil do druhé ligy. Ve Frankfurtu Fenin působil od ledna 2008, ale na konci angažmá přestal pravidelně nastupovat a vypadl také z výběru reprezentačního kouče Michala Bílka. I to zřejmě patřilo k příčinám hráčových depresí.

Už je mi líp, jako by říkal obrázek Martina Fenina z chotěbuzské nemocnice, který sám pořídil a dal na Facebook. V sobotu ráno ho našli ležet v bezvědomí po pádu z okna a krvácel do mozku
Už je mi líp, jako by říkal obrázek Martina Fenina z chotěbuzské nemocnice, který sám pořídil a dal na Facebook. V sobotu ráno ho našli ležet v bezvědomí po pádu z okna a krvácel do mozku

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

29. kolo
Články odjinud


Články odjinud