Bayern i Dortmund nezaváhaly. Hannover míří do druhé ligy

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN 31. KOLA BUNDESLIGY | Fotbalisté Bayernu zvítězili 2:0 na hřišti Herthy, ale čtvrtý německý titul v řadě ještě slavit nemohou. Druhý Dortmund totiž porazil 3:0 Stuttgart. Hamburk porazil Brémy 2:1, oba góly dal Lasogga. Domácí brankář Jaroslav Drobný, který se objevil v základní sestavě poprvé od 5. prosince minulého roku, chytil v 57. minutě Pizarrovi penaltu. Fotbalisté Hannoveru jsou prvním jistým sestupujícím z německé ligy. O jejich sestupu rozhodlo vítězství Eintrachtu Frankfurt nad Mohučí 2:1.

Bayern se v Berlíně radoval z branek až ve druhém poločase. Tři minuty po pauze otevřel skóre Chilan Vidal a v závěru pojistil vedení Brazilec Douglas Costa. Hertha utrpěla třetí prohru z posledních čtyř zápasů.

Dortmund k vítězství ve Stuttgartu nakročil už v první půli, kdy se trefili Japonec Kagawa a teprve sedmnáctiletý Američan Pulisic. Ve druhé půli se ještě prosadil Armén Mchitarjan, který připravil obě předchozí branky Borussie. Jen na domácí lavičce zůstal český útočník Kliment.

Leverkusen během šesti minut druhé půle otočil duel na stadionu Schalke a po triumfu 3:2 si upevnil třetí pozici. První půle patřila domácím, za které skórovali Choupo-Moting a

Sané, navíc Huntelaar předtím neproměnil penaltu. Jenže po přestávce Bayer ožil a mezi 54. a 60. minutou zařídili povedený obrat Brandt, Bellarabi a Hernández. Leverkusen tak protáhl vítěznou ligovou šňůru na šest zápasů.

Poslední Hannover v Ingolstadtu dotáhl dvoubrankovou ztrátu a remízou 2:2 ještě udržel teoretickou šanci na záchranu. Trápící se Wolfsburg doma podlehl 0:2 Augsburgu, prodloužil čekání na bundesligovou výhru na šest utkání a je až desátý.

Skvělý Drobný chytil penaltu!

Fotbalisté Hamburku porazili v německé lize Brémy 2:1, oba góly dal Pierre-Michel Lasogga. Domácí brankář Jaroslav Drobný chytil v 57. minutě Claudiovi Pizarrovi penaltu, překonal ho jen Anthony Ujah. Reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za hosty celý zápas.

Hamburk se po druhé výhře z posledních šesti zápasů posunul v tabulce na desáté místo. Brémy zůstaly na barážové šestnácté pozici.

Lasogga se nejprve trefil v 6. minutě, kdy mu míč před odkrytou branku předložil zprava Müller, po půlhodině hry pak poslal hlavou do sítě Ostrzolkův centr z druhé strany. Ukončil tak pětiměsíční střelecký půst.

Brémy mohly v druhé půli snížit z penalty, jenže Pizarrova střela po zemi k tyči nebyla nikterak prudká a český brankář ji vystihl. Až v 65. minutě ho překonal střídající Ujah, který doklepl hlavou za čáru vlastní vyraženou střelu.

Hannover s jistotou sestupuje

Fotbalisté Hannoveru jsou prvním jistým sestupujícím z německé ligy. O jejich sestupu rozhodlo vítězství Eintrachtu Frankfurt nad Mohučí 2:1. Borussia Mönchengladbach si po výhře 3:1 nad Hoffenheimem upevnila páté místo.

Hannover už ve zbývajících třech zápasech nemůže předstihnout Brémy i Frankfurt zároveň, protože tyto týmy se utkají v závěrečném kole spolu. Bundesligu tak opustí po 14 letech, což je jeho nejdelší období v nejvyšší německé soutěži.

Naopak předposlední Frankfurt se výhrou nad Mohučí přiblížil na rozdíl jediného bodu k šestnáctým Brémám. Tým na 16. místě čeká barážový dvojzápas proti třetímu týmu druhé bundesligy.

Zaváhání Mohuče využil Mönchengladbach, který jí na pátém místě odskočil na rozdíl tří bodů díky výhře 3:1 nad Hoffenheimem. Svěřenci Juliana Nagelsmanna, který nechal českého reprezentanta Pavla Kadeřábka celý zápas na lavičce, prohráli poprvé po pěti zápasech. Na šestnácté Brémy má nyní Hoffenheim náskok tří bodů.