26. ledna 2019 • 20:20

Dortmund smetl Hannover, uspěl i Bayern. Kadeřábek byl u výhry

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Dortmundu porazili v německé lize Hannover 5:1 a upevnili si první místo. Ziskem 48 bodů z úvodních 19 kol zároveň překonali klubový rekord. Druhý Bayern Mnichov si poradil se Stuttgatem (4:1). Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě vyhrál 4:2 ve Freiburgu. Brémy remizovaly s Frankfurtem 2:2, přestože dvakrát vedly. Za Werder nastoupili čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Záložník Jan Morávek odehrál celý zápas za Augsburg, který podlehl Mönchengladbachu 0:2. Ondřej Petrák nezabránil další porážce Norimberku, který prohrál v Mohuči 1:2. Lipsko zchladilo rozjetý Düsseldorf, který porazili na jeho hřišti 4:0. Dvakrát se trefil dánský útočník Yussuf Poulsen.

Dortmund mohl poslat do vedení v 22. minutě kapitán Reus, ale trefil pouze tyč. O chvíli později už se Hakimi dělovkou trefil a Borussia skórovala v 17. ligovém zápase v řadě. Žlutočerní definitivně zlomili soupeřův odpor po hodině hry třemi slepenými góly Reuse, Götzeho a Guerreira.

Za Hannover v závěru zkorigoval Bakalorz, ale na čtyřgólový rozdíl opět zvýšil záložník Witsel. Dortmund navýšil náskok v čele na devět bodů, druhý Bayern Mnichov má ale zápas se Stuttgartem k dobru. Hannover zůstal předposlední.

V úvodu zápasu Brémy - Frankfurt dostal Gebre Selassie žlutou kartu, o chvíli později už ale mohl slavit po trefě Maximiliana Eggesteina. Jedna z nejlepších ofenziv ligy dokázala odpovědět, parádní ránou vyrovnal Rebič.

Werder se podruhé ujal vedení po gólu Harnika z brejku, ale Frankfurt opět vyrovnal. Haller poslal při penaltě Pavlenku na druhou stranu a proměnil i svůj 20. pokutový kop v profesionální kariéře.

Hoffenheim vyhrál po sedmi zápasech

Hoffenheim vedl ve Freiburgu od 19. minuty, kdy Joelinton využil nedorozumění domácí obrany. Freiburg dokázal srovnat těsně před poločasem, po rohovém kopu se prosadil Holer.

Svěřenci trenéra Nagelsmanna ale nakonec po sedmizápasovém čekání na tři body konečně vyhráli. Nejlepší střelec týmu Kramarič v 59. minutě proměnil pokutový kop a vzápětí chorvatský útočník přidal branku i z rychlého brejku. Freiburg ještě snížil zásluhou Niederlechnera, ale Hoffenheim skóroval počtvrté po Demirbayově dělovce.

Mönchengladbach se v prvním poločase proti Augsburgu neprosadil, přestože kopal penaltu po Morávkově faulu na Neuhause. Hoffmannův přízemní pokus však Kobel zneškodnil a z dorážky neuspěl ani kanonýr Pléa. O výhře favorita rozhodl až v 79. minutě Wendt a v nastaveném čase přidal druhý gól Herrmann.

Bayern vyhrál posedmé v řadě

Bayern má nejlepší formu v soutěži a postupně ukrajuje z náskoku rivalů z Dortmundu. V posledních pěti duelech nastříleli fotbalisté mnichovského celku soupeřům 15 gólů a pouze dvakrát inkasovali.

Skóre otevřel v 5. minutě Alcántara po přihrávce Lewandowského. Hosté do poločasu vyrovnali zásluhou Donise, ale po změně stran padaly góly už jen do sítě Stuttgartu.

V 55. minutě si vstřelil vlastní gól Gentner a poté ještě dva zásahy přidali Goretzka s Lewandowským, který v 65. minutě neproměnil penaltu. S 12 góly je druhým nejlepším střelcem bundesligy za autorem 13 branek Jovičem z Frankfurtu.

Stuttgart prohrál počtvrté za sebou a je v sestupovém pásmu. Naposledy porazil v polovině prosince Herthu Berlín.

Thiago z Bayernu Mnichov se snaží obejít Santiaga Ascacibara ze Stuttgartu

Düsseldorf, který vyhrál čtyři bundesligová utkání v řadě poprvé od roku 1991, inkasoval tři branky v úvodních 16 minutách. Tragický vstup domácích potrestal gólem už ve 2. minutě Poulsen, o sedm minut později navýšil skóre po odvážném individuálním průniků stoper Konaté.

V 16. minutě se už druhým gólem v zápase a celkově desátým v lize prosadil znovu Poulsen, který je druhým nejlepším střelcem týmu po autoru 11 branek Wernerovi. Ten vyšel tentokrát střelecky naprázdno, o čtvrtý gól se postaral z dorážky Laimer.

Lipsko se tak rychle otřepalo z předchozí ligové porážky s Dortmundem. Düsseldorf po čtyřech vítězstvích, které ho katapultovaly ze dna tabulky na 14. pozici s náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo, prohrál před vlastními fanoušky v lize už pošesté.

Výsledky 19. kola bundesligy:

Dortmund - Hannover 5:1
Branky: 24. Hakimi, 60. Reus, 62. Götze, 67. Guerreiro, 90.+1 Witsel - 87. Bakalorz

Freiburg - Hoffenheim 2:4
Branky: 42. Holer, 77. Niederlechner - 59. z pen. a 72. Kramarič, 19. Joelinton, 85. Demirbay

Brémy - Eintracht Frankfurt 2:2
Branky: 27. M. Eggestein, 52. Harnik - 35. Rebič, 68. Haller z pen.

Bayern Mnichov - Stuttgart 4:1
Branky: 5. Alcántara, 55. vlastní Gentner, 71. Goretzka, 84. Lewandowski - 26. Donis

Düsseldorf - Lipsko 0:4
Branky: 2. a 16. Poulsen, 9. Konaté, 68. Laimer

1. Bayern 34 24 6 4 88:32 78
2. Dortmund 34 23 7 4 81:44 76
3. Lipsko 34 19 9 6 63:29 66
4. Leverkusen 34 18 4 12 69:52 58
5. Mgladbach 34 16 7 11 55:42 55
6. Wolfsburg 34 16 7 11 62:50 55