Schickův gól Leverkusenu k bodům nepomohl, Hložek zůstal na lavičce

3
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Ani první gól českého útočníka Patrika Schicka v nové bundesligové sezoně nepomohl fotbalistům Leverkusenu k výhře, když prohráli 2:3 s Freiburgem. Brankář Jiří Pavlenka premiérovým čistým kontem v sezoně přispěl Brémám k výhře 2:0 v Bochumi.

Leverkusen sice po prvním poločase vedl díky gólu Demirbaye v 16. minutě 1:0, ale Freiburg si dvěma rychlými góly v 48. a 51. minutě vzal vedení na svou stranu.

Schick poté v 65. minutě vyrovnal hlavou svou první ligovou brankou na 2:2, jenže o sedm minut později vstřelil třetí gól hostů Doan. A na ten už Bayer odpověď nenašel.

Druhý nejlepší střelec minulého ročníku německé ligy Schick odehrál za Leverkusen celý zápas. Jeho český spoluhráč Adam Hložek se podruhé za sebou nepodíval na hřiště ani na minutu.

Leverkusen nedokázal navázat na svou první ligovou výhru proti Mohuči z minulého kola a po pěti kolech má nakontě pouze tři body a náleží mu průběžná 13. pozice.

Freiburg se naopak díky vítězství dostal do čela tabulky o skóre před Dortmund. Pomohla mu také ztráta obhájce titulu Bayernu Mnichov, který hrál remizoval 1:1 s Unionem Berlín.

Berlínský celek poslal do vedení Becker, ale chvíli na to srovnal Kimmich. Bayern tak podruhé za sebou remizoval a v neúplném pořadí mu s jedenácti body patří třetí příčka. Union je čtvrtý.

Alex Král po domácím debaklu 1:6 s Unionem vypadl ze základní sestavy Schalke a dnes ve Stuttgartu se na hřiště vůbec nepodíval. Klub z Gelsenkirchenu remizoval 1:1.

Jiří Pavlenka vychytal na půdě Bochumi svou první ligovou nulu v této sezóně, a to i díky dvěma neuznaným brankám domácích. O výhře Brém rozhodl dvěma brankami v 87. a 91. minutě Füllkrug.

Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 2:4
Branky: 2. a 79. Nmecha – 22. a 45.+2 z pen. Ljubičič, 31. vlastní Otávio, 81. Adamjan,

Eintracht Frankfurt - Lipsko 4:0
Branky: 16. Kamada, 22. Rode, 67. Tuta, 84. Borré.

3

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.