Leverkusen má první výhru, Hložek nehrál. Král u debaklu, ztráta Bayernu

2
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Leverkusen po třech porážkách zabral a ve 4. kole bundesligy vyhrál na hřišti Mohuče 3:0. Všechny tři góly padly už v prvním poločase. Patrik Schick odehrál 83 minut, Adam Hložek tentokrát zůstal jen na střídačce. Union Berlín deklasoval Schalke s Alexem Králem na jeho hřišti 6:1 a má deset bodů stejně jako vedoucí Bayern Mnichov, který ztratil poprvé body remízou 1:1 s Mönchengladbachem. Potřetí za sebou vyhrál Hoffenheim, který zdolal Augsburg 1:0 a je čtvrtý. Obránce Pavel Kadeřábek nastoupil od 62. minuty.

Skóre v Mohuči otevřel ve 29. minutě domácí Burkardt, jenž si smolně srazil Palaciosovu střelu z hranice vápna do vlastní sítě. O 10 minut později Patrik Schick vyhrál souboj u středové čáry, k míči se dostal Diaby a připravil druhý gól pro Frimponga. O pár sekund později se nizozemský reprezentant trefil podruhé, když ho obránce Hack svou chybou vyslal do samostatného úniku. Frimpong využil své rychlosti, obešel gólmana Zentnera a z úhlu zakončil opět do odkryté branky.

Od 77. minuty dohrával Bayer v deseti vinou Hincapiého, který dostal druhou žlutou kartu. Ve čtvrté minutě nastavení byl vyloučen i jeho spoluhráč Bakker.

Vysokou výhru Unionu v Gelsenkirchenu odstartoval šest minut po úvodním hvizdu gólovou hlavičkou Doekhi. Domácí Schalke vyrovnalo v 31. minutě z penalty zásluhou Bültera poté, co zahrál Knoche rukou. Vedení Unionu vrátil střelou z vápna Becker za pomoci Thiawovy teče. Ve třetí minutě nastavení prvního poločasu zvýšil na 3:1 Haberer ranou ze střední vzdálenosti. Schwolow si sice na míč sáhl, ale nedokázal jej vytěsnit mimo tyče.

Krátce po pauze přidal svůj druhý gól Becker, když usměrnil odražený míč k levé tyči. Tři minuty před koncem řádné hrací doby zvýšil na 5:1 Michel po samostatném úniku od půlící čáry a stejný hráč uzavřel skóre v 90. minutě střelou z úhlu pod břevno.

První ztráta Bayernu

V utkání Bayernu s Mönchengladbachem sice po 34 minutách hry otevřel skóre Mané, ale jeho gól nebyl uznán pro ofsajd. O devět minut později Upamecano promáchl ve snaze odehrát Kramerův dlouhý nákop, čímž vyslal do samostatného úniku Thurama. Ten si míč dovedl až do vápna Bayernu a levou nohou zakončil podél bezmocného brankáře Neuera. Sedm minut před koncem řádné hrací doby zachránil obhájcům titulu alespoň bod Sané po spolupráci s reprezentačním kolegou Musialou.

V utkání Lipsko - Wolfsburg v 5. minutě zahrál Lacroix ve vlastním vápně rukou a nařízenou penaltu další Francouz Nkunku bez problému proměnil. Stejný hráč přidal v 90. minutě i druhý gól po vydařené kombinaci domácího celku.

Zápas Herthy Berlín s Dortmundem rozhodl ve prospěch hostů jediným gólem v 33. minutě Modeste. Borussia si připsala třetí vítězství a napravila předchozí kolaps s Brémami, nad kterými vedla o dvě branky a prohrála.

Schalke - Union Berlín 1:6
Branky: 31. Bülter z pen. - 37. a 46. Becker, 87. a 90. Michel, 6. Thorsby, 45.+3 Haberer

Bayern Mnichov - Mönchengladbach 1:1
Branky: 83. Sané - 43. Thuram

1. Bayern 34 21 8 5 92:38 71
2. Dortmund 34 22 5 7 83:44 71
3. Lipsko 34 20 6 8 64:41 66
4. Union Berlin 34 18 8 8 51:38 62
5. Freiburg 34 17 8 9 51:44 59
6. Leverkusen 34 14 8 12 57:49 50