Hložek naskočil v základu, gól nedal. Schalke s Králem otočilo proti Brémám

6
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Leverkusenu s Adamem Hložkem v základní sestavě remizovali v německé lize na hřišti Unionu Berlín 0:0 a už 14 soutěžních zápasů neprohráli. Hložek odehrál 62 minut, Patrika Schicka stále trápí bolavá třísla. Schalke s Alexem Králem otočilo utkání proti Brémám s Jiřím Pavlenkou v brance a zvítězilo 2:1.

Leverkusen zůstal šestý, bodově se na něj může dotáhnout Mohuč v případě výhry nad Wolfsburgem. Union neprohrál už 21. domácí zápasů a vytvořil klubový rekord. V tabulce je třetí a má stejně bodů jako čtvrtý Freiburg, který zvítězil v Kolíně nad Rýnem gólem Doana 1:0. Oba kluby ztrácejí na první Dortmund pět bodů. Freiburgu se povedlo nasbírat 56 bodů v nejvyšší soutěži poprvé a má ještě čtyři kola na vylepšení této bilance.

Fotbalisté Lipska si díky výhře 1:0 nad Hoffenheimem upevnili pátou příčku, na místa zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů ztrácejí dva body a na šestý Leverkusen mají šestibodový náskok. Třináctým gólem v sezoně se o výhru postaral nejlepší střelec týmu Nkunku.

Stuttgart porazil na domácí půdě Mönchengladbach 2:1 a opustil sestupové pásmo. Vítěznou branku dal z penalty Coulibaly. Za hosty snížil rovněž z pokutového kopu Weigl. Stuttgart je o skóre před šestnáctou Bochumí.

Schalke zvýšilo své naděje na záchranu. Brémy šly do vedení v 18. minutě zásluhou Duksche, jenž dal 12. branku v sezoně. Domácí vyrovnali necelých deset minut před koncem. Střelou z prvního dotyku zpoza vápna se prosadil obránce van den Berg, pro kterého to byla první bundesligová branka. V druhé minutě nastavení dokonal obrat Drexler.

Schalke dělí od příček zajišťujících záchranu jeden bod. Brémy mají na sestupové pásmo náskok sedmi bodů.