Schick exkluzivně o zranění, Barákovi i reprezentaci: Kritika byla oprávněná

Na tuhle zprávu se víc než rok netrpělivě čekalo. Patrik Schick je zdravý, operované tříslo snad nadobro dalo pokoj! Už ve čtvrtek by útočník Leverkusenu mohl ukrojit první minuty v sezoně. Co to znamená pro utrápený národní tým? „Když v klubu něco odehraju, s listopadovým srazem počítám,“ říká před klíčovými duely s Polskem a Moldavskem druhý nejlepší střelec minulého evropského šampionátu. S rozhovory šetří, pro deník Sport a web iSport.cz však uznávaný kanonýr udělal výjimku.
Patriku, první otázka nemůže být jiná. Jste stoprocentně zdravý?
„Ano, a je to velká úleva. Zranění je kompletně vyléčené. Jsem v plném tréninku a připravený zasáhnout do zápasů.“
O víkendu jste již byl na lavičce Leverkusenu ve vítězném duelu s Wolfsburgem. Užil jste si návrat do procesu, byť jste ještě nehrál?
„Samozřejmě jsem se moc těšil. Uplynula hrozně dlouhá doba od chvíle, kdy jsem byl naposledy v nominaci. Dopředu jsem měl indicie, že do utkání spíš nezasáhnu, ale o to nešlo. Konečně jsem se mohl radovat z týmového úspěchu, ze vstřelených branek, zase ochutnat atmosféru utkání. Věřím tomu, že se do hry dostanu ve čtvrtek.“
V Evropské lize hrajete s Karabachem. Jaké plány s vámi má trenér Xabi Alonso?
„Na ničem domluvení nejsme. Asi bude ze začátku rozumné, když budu sbírat starty po minutách a zátěž postupně zvětšovat. Zápasů máme naštěstí hodně, postupné začlenění do týmu se dá celkem dobře naplánovat.“
Patrik Schick |
Narozen: 24. ledna 1996 v Praze (27 let) |
Vraťme se zpátky v čase. Dlouhé měsíce ani uznávané lékařské kapacity nepřišly na to, jak z vašeho těla vyhnat bolest v tříselné oblasti. Kdy nastal zlom?
„Od začátku byla největším problémem diagnóza. Stoprocentně jsme nevěděli, co je příčinou bolesti, což byl největší kámen úrazu. Absolvoval jsem strašně moc vyšetření a z rezonancí, rentgenů a spousty dalších různých snímků i po všemožných návštěvách řady specialistů nikdo přesně nezjistil, o co by se mohlo jednat. Jelikož to trvalo tak hroznou dobu, odjeli jsme za profesorem do Berlína. Jde o odborníka na třísla, zkušeného operatéra. Společně s doktory v Německu jsme se rozhodli pro radikální řešení, protože jsme už nevěděli kudy kam.“
Nyní je každý po bitvě generál, ale nešlo operativní zákrok podstoupit dřív?
„Všem jsem opakoval, že operace je opravdu až poslední řešení. Bohužel jsme to nechali zajít až moc daleko. Mohl jsem být na zákroku o tři měsíce dřív.