Leverkusen zpět v čele, hrál i Hložek. Černý u výhry, Čvančara střídal

6
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Leverkusenu v německé lize zvítězili 3:0 v Brémách a také po 12. kole povedou tabulku o dva body před Bayernem Mnichov. Závěr zápasu odehrál za lídra soutěže reprezentační útočník Adam Hložek. Brankář Jiří Pavlenka se po zranění vrátil do nominace Werderu, stejně jako na druhé straně Matěj Kovář ale sledoval utkání z lavičky náhradníků. Křídelník Václav Černý pomohl Wolfsburgu k triumfu 2:1 nad Lipskem. Mönchengladbach se střídajícím útočníkem Tomášem Čvančarou neudržel dvougólové vedení a prohrál 2:4 v Dortmundu.

Leverkusen potvrdil formu a uspěl ve 13. soutěžním duelu v řadě. V Brémách skórovali Frimpong, Grimaldo a vlastní gól si vstřelil Deman. Hložek přišel na hřiště v 81. minutě za rozhodnutého stavu, další český reprezentant Schick po doléčení zranění ještě v nominaci chyběl.

Svěřenci kouče Xabiho Alonsa, jenž dnes slaví 42. narozeniny, jako první bundesligový tým skórovali minimálně dvakrát ve všech úvodních 12 kolech ročníku. Bayer z 18 soutěžních zápasů v sezoně vyhrál 17 a jen jednou remizoval.

Černý nastoupil v základní sestavě Wolfsburgu a byl na hřišti i v 66. minutě při vítězné brance Rogéria. „Vlci“ navázali na říjnový triumf nad Lipskem v Německém poháru a posunuli se na osmou příčku, jejich dnešní soupeři jsou pátí.

Čtvrtý je Dortmund, který po gólech Reitze a Koného prohrával v 28. minutě o dvě branky. Ještě do pauzy se ale postarali o bleskový obrat Sabitzer, Füllkrug a Bynoe-Gittens. Na začátku druhé půle se dostal do hry Čvančara, na trefu z minulého kola ale nenavázal. Naopak v nastavení přidal pojistku Malen.

Union Berlín v prvním utkání po odvolání kouče Fischera uhrál doma remízu 1:1 s Augsburgem, na jehož lavičce byl i náhradní brankář Tomáš Koubek. Naopak domácí záložník Alex Král v nominaci chyběl. Union bodoval v lize po osmi zápasech a je předposlední, Augsburg drží 10. příčku.

Stuttgart zvítězil 2:1 ve Frankfurtu a drží se na třetí příčce. Dvakrát se prosadil útočník Undav, jenž dal sedm gólů ve svých úvodních devíti bundesligových startech, čímž vyrovnal klubový rekord. Opět zastoupil druhého nejlepšího střelce soutěže Guirassyho, který se po zranění postupně vrací do sestavy a dnes nastoupil na závěrečnou půlhodinu.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Brémy - Leverkusen 0:3
Branky: 9. vlastní Deman, 43. Frimpong, 76. Grimaldo,

Dortmund - Mönchengladbach 4:2
Branky: 30. Sabitzer, 32. Füllkrug, 45. Bynoe-Gittens, 90.+7 Malen - 13. Reitz, 28. Koné,

Freiburg - Darmstadt 1:1
Branky: 35. Höler - 18. Honsak,

Union Berlín - Augsburg 1:1
Branky: 88. Volland - 39. Demirovič z pen.,

Wolfsburg - Lipsko 2:1
Branky: 9. Wind, 67. Rogério - 52. Poulsen,

Eintracht Frankfurt - Stuttgart 1:2
Branky: 26. vlastní Anton - 2. a 45.+1 Undav.