Bundesliga | Wolfsburg slavil hluboko do noci | iSport.cz
24. května 2009 • 11:31

Wolfsburg slavil hluboko do noci

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Téměř 100 tisíc lidí slavilo hluboko do noci premiérový titul fotbalistů Wolfsburgu v německé bundeslize. Tým, jehož majitelem je automobilka Volkswagen, se stal mistrem v sobotu stylově díky vysoké výhře 5:1 nad Werderem Brémy.Oslavy začaly už v šatně po zápase sprchou šampaňského pro kouče Felixe Magatha, jenž navzdory titulu odchází do Schalke. Jeho nástupcem bude Armin Veh, který před dvěma lety dovedl k ligovému triumfu Stuttgart a na podzim se postaví na lavičku při první účasti Wolfsburgu v Lize mistrů.

Přísného kouče Magatha "zlili" jeho svěřenci ještě jednou, tentokrát pro Německo tradičnějším pivem, poté co se vrátili na hřiště k převzetí mistrovské trofeje. Na slavnostní ceremoniál si hráči včetně českého obránce Jana Šimůnka museli počkat, než se pořadatelům podařilo dostat zpět na tribuny několik stovek fanoušků, kteří pronikli na trávník.

Fanoušci na stadionu
Fanoušci na stadionu


Tým se pak vpodvečer vydal na triumfální projížďku městem v bílých kabrioletech volkswagen. Právě jako sídlo automobilky a jejích zaměstnanců byl Wolfsburg v roce 1938 založen a několik měsíců po válce vznikl také klub VfL.

Oslavná party pokračovala v centru města, kde se Magath spolu se svými hráči zapsali do pamětní zlaté knihy a před tisíci fanoušků znovu zvedli nad hlavy stříbrný talíř pro mistra.

Největší ovace si vedle trenéra vysloužili kanonýři Grafite a Edin Džeko, kteří spolu v sezoně nastříleli 54 gólů a vytvořili tak nový rekord bundesligy. Pro třiadvacetiletého bývalého teplického útočníka Džeka to bylo možná poslední představení před fanoušky Wolfsburgu, protože kolem něj krouží zástupci evropských velkoklubů a sám hráč by se prý přestupu do Anglie nebo Itálie nebránil.

Témata:  sport, Německo, Wolfsburg
Vstoupit do diskuse
0
1. kolo
Články odjinud


Články odjinud