16. září 2012 • 10:38

Autor: ČTK, mt
0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
SESTŘIH: Vegas - Dallas 2:0. Hertl a spol. odvrátili vyřazení. Dva góly i top zákroky

Francouzský útočník Thierry Henry se v zámořské fotbalové lize MLS blýskl gólem přímo z rohového kopu. Ve třetí minutě nastaveného času hvězda New Yorku Red Bull nachytala gólmana Columbusu Matta Lampsona, jenž chvíli předtím nahradil zraněného Andyho Gruenebauma. Henry poslal míč o tyč do sítě a zpečetil vítězství svého týmu na 3:1.

Bývalý kanonýr Arsenalu se postaral i o první gól New Yorku, kterým v deváté minutě vyrovnal na 1:1.

V 79. minutě pak Henry z rohového kopu přihrál na vítěznou branku Daxe McCartyho. Po jeho hlavičce se marně natahoval gólman Gruenebaum, udeřil se obličejem do tyče a po dlouhém ošetřování nakonec musel trávník opustit.

Henry má na kontě 13 gólů a ztrácí šest branek na suverénně nejlepšího střelce sezony Chrise Wondolowského ze San Jose, jenž v sobotu přispěl proměněnou penaltou k výhře 2:0 nad Chivasem USA. San Jose si upevnilo vedení v MLS.

New York protáhl svou sérii bez porážky na pět zápasů a ztrácí jen dva body na lídra Východní konference Kansas City.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.