14. října 2016 • 04:35

Ve 13 trénoval s áčkem Celtiku. Bál jsem se, že ho zašlápnu, říká parťák

Autor:
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Okouzlil celý fotbalový svět. A to mu je teprve 13 let! Karamoko Dembele svou výbornou technikou nezaujal jen fanoušky na sociálních sítích. Jeho kvalit si všimli i zástupci slavného Celtiku a poslali ho trénovat s A týmem. „Je tak malý, nechtěli jsme ho zašlápnout,“ řekl jeho jmenovec a nadějný útočník Moussa Dembélé.Neuvěřitelný skok. Ještě před pár dny si objev posledních dní pohrával se stejně starými protihráči, před týdnem už nastoupil za dvacítku Celtiku. V zápase proti Hearts začal mladý šikula na lavičce a na plac šel v 81. minutě. V celé Británii z toho byl velký rozruch. Přece jen, ve třinácti letech je to nevídaný počin.

To ale není vše. Neobyčejný mladík si už užil i trénink s hlavním týmem. „Je tak malý, nechtěli jsme ho zašlápnout. Má talent, ale uvidíme, jaký z něj bude hráč,“ řekl s úsměvem spoluhráč Moussa Dembélé.

Mladý Karamoko Dembele má ještě jednu velkou výhodu. Fotbal prostě miluje. Podle lidí, kteří ho znají už od útlého věku, fotbalem žil v podstatě od narození. „Jsem přesvědčený, že se narodil s míčem u nohy a hned dal housle porodní bábě,“ tvrdí o něm s nadsázkou skotský trenér David Feeney, který mladíka zná od jeho pěti let.

VIDEO: Podívejte se, co umí teprve 13letý Dembele

Zelený klub z Glassgow si své nové hvězdičky nadmíru váží. Se zvýšenou mediální pozorností roste i pozornost velkoklubů. O klenot Celtiku se zajímají hvězdné týmy jako Manchester United, Manchester City, Chelsea, Barcelona či Bayern Mnichov. Dembele se však rozhodl pro Celtik.

Je tak dost možné, že velmi brzy uvidíme třináctiletého klučinu na hřišti v nejvyšší skotské lize. Má k tomu dost dobře nakročeno, ale z minulosti se ví, že obzvlášť u mladých talentů není třeba nic uspěchat.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze