4. října 2016 • 10:29

Je mu 13 a už hrál za tým do 20 let! Podívejte se, co umí talent Celtiku

Autor:
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

To jméno je teď v kurzu. Dembele. Jeden dal v týdnu v Lize mistrů dva góly Manchesteru City, druhý válí od léta za Dortmund a motal hlavy hráčům Realu. A nyní je tu další. Karamoko Dembele upoutal fotbalové fanoušky, zahrál si totiž za tým Celtiku do 20 let. Co je na tom tak super? Šikovnému fotbalistovi je teprve 13 let!Karamoko Dembele je ve Skotsku označovaný jako „nový Messi“. Takových už bylo, řeknete si. Jasně, to je pravda. Ale když se na hru teprve třináctiletého kluka podíváte, máte problém věřit tomu, že to je skutečné.

Míč přilepený u levé nohy, rychlé kličky, přehled, výborná přihrávka i střela. To mladíček Dembele ukazuje v dresu Celtiku pravidelně. Spoluhráči to dobře vědí a tak většinou přihrávkou hledají právě jeho.

Proto dostal Dembele velkou šanci. Zahrál si za tým Celtiku do 20 let proti Hearts. Mladý šikula začal na lavičce a nastoupil v 81. minutě. V celé Británii je z toho velký rozruch. Přece jen, ve třinácti letech je to nevídaný počin.

VIDEO | Podívejte se, co všechno umí třináctiletý Dembele

Teď jen, aby se Dembeleho cesta nezasekla jako u mnoha a mnoha jeho předchůdců. Jsou před ním totiž další velké výzvy. Třeba stát se nejmladším střelcem seniorského týmu Celtiku.

Tento rekord zatím drží Jack Aitchison, který skóroval proti Motherwellu v 16 letech a 71 dnech. Dembele má ještě dost času.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, Celtic, Dembele
 Klasická verze
Mobilní verze