Jan Vacek
10. října 2018 • 12:00

Expert z USA: Obavy z Dočkala? Měli jsme je, ale je to nadstandardní hráč

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V únoru se definitivně rozhodl. Praštil do stolu a rezolutně prohlásil, že chce změnu. Záložník Bořek Dočkal nechal za zády chmurnou a pro osobní život těžko snesitelnou Čínu a vydal se na další fotbalové dobrodružství. Zakotvil až za Atlantikem, v pensylvánském klubu Philadelphia Union. Po více než půl roce může spokojeně konstatovat, že trefil do černého. Tvořivý záložník si užívá americký sen. S týmem proplul do play off, je jeho hlavní hvězdou. Reprezentační pozvánka pro nadcházející duely Ligy národů je jen logickým vyústěním uplynulých měsíců. Proč se jeho příchodu fanoušci Unionu báli? A jak ho popisuje americký novinář?Dva po sobě jdoucí únory, dvě naprosto stěžejní rozhodnutí Bořka Dočkala. V obou případech řada lidí jen nechápavě kroutila hlavou. Nejprve v roce 2017, když ze dne na den opustil Spartu (uprostřed osmifinálového střetu Evropské ligy s Rostovem) a zamířil do čínského klubu Che-nan Ťien-jie. Podruhé letos, když útrpnou anabázi ve velké asijské zemi zabalil a zvolil další netradiční destinaci. Americkou MLS.

S odstupem času ovšem lze říct, že minimálně ve druhém případě zvolil správně. Během několika měsíců se vypracoval v hlavní hvězdu celku Philadelphia Union, je předním hráčem tamní ligy, která stále získává na prestiži. Bonusem je návrat do národního týmu, téměř po roce. „Musím říct, že mi reprezentace chyběla,“ nekličkuje Dočkal.

Na sraz do Prahy přijel v dobrém rozpoložení. Není divu. Ve Spojených státech zakořenil. Fotbalově i po osobní stránce. Narodil se mu tam druhý sen Mateo, na trávníku to klape. Úplná samozřejmost to ale v případě zkušeného reprezentanta není.

Vraťme se do zimy letošního roku, kdy Dočkal do Philadelphie dorazil. V začátcích to totiž žádná hitparáda nebyla. Rodák z Městce Králové neabsolvoval s týmem přípravný kemp, byl vhozen do vody, která pro něj byla hodně studená. A musel plavat.

„Někteří fanoušci si tehdy mysleli, že Dočkalovo angažmá bude propadák. I na vedení klubu byla znát nervozita,“vzpomíná novinář Jonathan

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze