Papadopulos opouští mistrovské Gliwice, stal se posilou Kielců | iSport.cz
5. června 2019 • 19:37

Papadopulos opouští mistrovské Gliwice, stal se posilou Kielců

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Michal Papadopulos přestoupil v polské lize z mistrovských Gliwic do klubu Korona Kielce. Čtyřiatřicetiletý český útočník opouští Piast po zisku premiérového titulu v klubové historii. V novém působišti podepsal roční smlouvu s možností následné roční opce.„V Piastu mi končila smlouva a Kielce ukázaly daleko větší zájem než Gliwice, kde jsem necítil, že by ze strany klubu byla snaha mě udržet tak silná, jak bych si představoval. Jelikož mi končila smlouva, věděl jsem, že budu volný hráč a po titulové sezoně nějaké angažmá určitě najdu. Kielce mě kontaktovaly už dřív, jejich zájem byl opravdu velký, takže jsem k tomu směřoval,“ uvedl Papadopulos pro agenturu Sport Invest, která jej zastupuje.

Už po nečekaném prvenství v soutěži, které označil za největší úspěch kariéry, Papadopulos avizoval, že v Piastu pravděpodobně dál působit nebude. Angažmá v Kielcích bere jako výzvu. „V Gliwicích jsem v poslední době nehrál pravidelně, což chci změnit. Místo si samozřejmě musím vybojovat, startovní čára bude pro všechny stejná, ale je to pro mě po dvou a půl letech v Gliwicích nová motivace,“ řekl vítěz Českého poháru s Baníkem Ostrava z roku 2005.

Kielce v uplynulém ročníku skončily po základní části desáté a po třech letech nepostoupily do sedmikolové nadstavbové skupiny o titul, ale hrály o záchranu. Postup mezi nejlepší osmičku je jasným cílem pro příští sezonu.

„I to mě lákalo - když se hraje v horní polovině tabulky, je to jiný fotbal, než když jde o záchranu. Chtěl jsem taky zůstat v Polsku, kde jsem už sedm let. Návrat do Česka nebyl variantou, neměl jsem ani žádné nabídky. Do Gliwic jsem dojížděl z Ostravy, Kielce už jsou tři hodiny cesty, takže to není na denní dojíždění. Přestěhuji se a rodina za mnou bude jezdit,“ prohlásil Papadopulos.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud