Gerrard a spol. slaví! Rangers v derby vykradli Celtic Park poprvé od roku 2010

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Tradičně vyhecované glasgowské derby vyhráli v 21. kole skotské ligy 2:1 fotbalisté Rangers a po 11 zápasech tak ukončili vítěznou sérii Celticu. Rekordmani v počtu mistrovských titulů zvítězili v Celtic Parku poprvé od října 2010.

Svěřenci trenéra Stevena Gerrarda díky 162. výhře z celkových 420 "Old Firm Derby" stáhli na druhém místě tabulky náskok vedoucího Celticu na dva body. Navíc mají zápas k dobru. Poslední titul získali Rangers v roce 2011, poté osmkrát triumfoval Celtic.

O branky Rangers se postarali v 36. minutě Ryan Kent a v 56. minutě Nikola Katič, čtyři minuty před přestávkou vyrovnal za domácí Odsonne Edouard. V nastavení byl ještě vyloučen za simulování kolumbijský útočník Alfredo Morelos, což se mu za tři sezony v Rangers stalo již posedmé, kratičkou přesilovku však už Celtic k vyrovnání nevyužil.