Michal Kvasnica
17. října 2019 • 10:08

V tichosti mezi TOP hráče. Hladký ve Skotsku září, těší ho zájem Gerrarda

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Baník - Zlín 5:1. Demolice neškodných Ševců a další Vrbovo těžké shledání
Bohemians - Olomouc: Matoušek si narazil s Puškáčem a propálil Digaňu, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

V lednu odešel v tichosti coby liberecká brankářská dvojka do Skotska zachraňovat St. Mirren, o necelý rok později je renomé Václava Hladkého (28) úplně někde jinde. Brněnský rodák si podmanil Premiership, tamní média o něm často referují jako o nejlepším gólmanovi v soutěži. Reakce klubů? Zájem z druhé anglické ligy i slavných Rangers, které trénuje Steven Gerrard. „Rád bych udělal krok výš,“ přiznává Hladký deníku Sport. Dočká se v zimě, nejpozději v létě.Žije si svůj britský sen a odvážně pokukuje po napodobení příběhu Martina Dúbravky, někdejšího parťáka z Liberce. Václavu Hladkému stačilo pár měsíců na to, aby se i z podprůměrného St. Mirrenu zařadil mezi tamní gólmanskou špičku. „Hladký – nejlepší brankář ve Skotsku?“ ptal se například palcovým titulkem před pár dny plátek Sunday Times.

O nadsázku nejde, podle informací deníku Sport je o Hladkého na Ostrovech opravdu velký zájem. Od chvíle, kdy svůj tým zachránil v nejvyšší soutěži, se na něj vyptávají celky z druhé anglické ligy i skotské velkokluby, nejkonkrétněji pak situaci sonduje Rangers pod vedením Stevena Gerrarda.

Legenda Liverpoolu, která Hladkého už na jaře veřejně chválila po vzájemném zápase, myslí na budoucnost slavného mančaftu z Glasgow. Jedničce Allanu McGregorovi bude brzy 38 let a dvojce Wesu Foderinghamovi po sezoně končí smlouva. Stejně jako Hladkému...

„Těší mě, že si držím výkonnostní laťku a jsem solidně hodnocený,“ říká fotbalista, který v létě odmítl lukrativní nabídku ázerbájdžánského Karabachu. „Rád bych totiž zůstal ve Skotsku nebo Anglii. Jsme tu se ženou maximálně spokojení, fotbal i život je tu příjemnější,“ vysvětluje.

Jenže zatímco boháči z Východu – ve hře byl i ruský Spartak Moskva – za Hladkého nabízeli před pár měsíci miliony, nyní je možné, že jeho cena kvůli končícímu kontraktu (léto 2020) výrazně klesne, kvůli čemuž St. Mirren příliš profitovat nebude. „Klubovému vedení jsem upřímně řekl, že bych se sportovně rád posunul dál. Vážím si toho, že mě všichni nejen v tomto ohledu chápou a respektují, ale dokonce i podporují,“ děkuje svým šéfům.

Teď už zbývá „jen“ vybrat správné angažmá a termín odchodu, což však záleží na tom, zda v lednu bude chtít za gólmana s nadstandardní kopací technikou zaplatit. Pravděpodobněji se jeví spíš varianta letního odchodu, kdy Hladký ještě St. Mirrenu pomůže v tuhých záchranářských bojích a pak odejde za novou výzvou coby volný hráč. Podepsat smlouvu a mít jistotu však může už v zimě.

„Teď to neřeším, nechávám vše na agentuře. Soustředím se jen na to, abychom se posunuli v tabulce výš,“ naznačuje, že současné předposlední místo rozhodně není přijatelné. Čtvrté čisté konto sezony si Hladký může připsat v sobotním klíčovém zápase proti poslednímu St. Johnstonu.

A pak už zřejmě přijdou duely o mnohem příjemnější příčky.

Vstoupit do diskuse
2

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud