20. února 2023 • 17:00

Gaziantep se odhlásil z ligy. Hanousek: Už mám jiný tým, ale ne v Česku

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Matěj Hanousek už v této sezoně za Gaziantep nenastoupí. Turecký klub se po ničivém zemětřesení odhlásil z nejvyšší soutěže a vrátit se má až v příštím ročníku. Následoval tak krok Hataysporu. Devětadvacetiletý český obránce, který v Gaziantepu hostuje z pražské Sparty, v rozhovoru s ČTK uvedl, že aktuálně jedná o ukončení smlouvy. Reálné však je, že v Turecku bude do konce května pouze trénovat.Hanousek se krátce po zemětřesení, jež před dvěma týdny zasáhlo Turecko a Sýrii, s rodinou vrátil do Prahy. „Gaziantep oznámil, že se odhlašuje ze soutěže a ať všichni hráči, co si něco najdou, odejdou na hostování do konce sezony. V létě se pak všichni vrátí a bude se pokračovat. Sedm osm lidí už je pryč, ale já to mám komplikované v tom, že jsem na hostování,“ řekl Hanousek.

S Gaziantepem chce rozvázat kontrakt a změnit působiště. „Řekl jsem, že za určitých podmínek jsem ochoten smlouvu ukončit, ale ne za každých. To, co nabídli oni, je k smíchu. Já jim dal objektivně dobrou nabídku, která je finančně výhodná pro obě strany. Čekám, jak se rozhodnou,“ přiblížil bývalý reprezentant do 21 let.

„Jestli tu nabídku akceptují, už mám tým, kde bych sezonu dohrál. Nehrál bych v Česku. Jméno státu neprozradím, ale je to v Evropě. Ale nesložím se z toho, když to nepřijmou. Jsem připravený na variantu, že se vrátím do Gaziantepu a budu tam do konce května jenom trénovat. Přežil jsem horší věci,“ přidal Hanousek.

Návrat do Sparty, kde má smlouvu do června 2023, dříve než v létě podle něj reálný není. „Sparta by mohla jednostranně vypovědět smlouvu o hostování, tam by samozřejmě byla nějaká pokuta. Jediná možnost je domluva mezi mnou, Spartou a Gaziantepem, že všichni tři podepíšeme papír, že hostování končí. Ale o to nemám zájem já a myslím, že ani Sparta. To je neprůstřelné,“ dodal odchovanec Dukly.

Turecká liga byla po zemětřesení, které si vyžádalo přes 40.000 obětí, přerušena. Už bez týmů z Gaziantepu a Hataye, které katastrofa těžce zasáhla, se má soutěž znovu rozběhnout o víkendu.

Vstoupit do diskuse
1

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud