Výpovědi? Jednou mi poděkují, řekl boss Žiliny. Rýpnul si do skromnosti | iSport.cz
Michal Kvasnica
3. dubna 2020 • 15:00

Výpovědi? Jednou mi poděkují, řekl boss Žiliny. Rýpnul si do skromnosti

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Na co se vyplatí vsadit v duelu Slavie s Plzní?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé od pondělního rozdání výpovědí svým sedmnácti hráčům promluvil. Majitel MŠK Žilina Jozef Antošík v rozhovoru pro slovenský deník SME vysvětlil, proč k takovému kroku sáhnul a proč poslal klub do likvidace. „Bojujeme o přežití. Nejde o rokování o nějaká procenta, ale o to, že plnění smluv by klub zruinovalo,“ řekl 63letý miliardář. Nejlépe placení borci údajně vydělávali třikrát více než ředitel klubu a ze dvou posledních výplat by mohli skromně žít dva roky.Žilinský kapitán Miroslav Káčer přiznal, že jeho agent má od pondělí na telefonu zájemce o služby šikovného záložníka. Intenzivní kontakt s předními českými kluby potvrdil i David Nehoda, manažer stopera Filipa Kaši, dalšího atraktivního zboží, které bude k mání bez finanční náhrady.

A takhle to pravděpodobně bude pokračovat i u ostatních.

Přestože MŠK dlouhodobě prosperuje právě z povedených prodejů opor (v drtivě většině v klubu vychovaných), šéfa Jozefa Antošíka ušlý zisk nemrzí. „Budu toho litovat až tehdy, jakmile se ukáže jejich hodnota na trhu. Holec, Kaša, Káčer ji normálně mají, ale dnes ne, protože je pandemie,“ popsal natvrdo boss.

„Možná mi budou jednou děkovat, že jsem je uvolnil zadarmo a takhle brzy. Mohou jít tam, kam by se za normálních okolností nedostali,“ otočil celou situaci ve prospěch hráčů.

Fotbalisté Žiliny se radují ze vstřelené branky
Fotbalisté Žiliny se radují ze vstřelené branky

Antošík v Žilině dle svých slov nastavil snižování nákladů tak, že dočasnou mzdu rozdělil do pěti kategorií: 500, 800, 1000, 1500 a 2000 eur hrubého.

„Navrhnul jsem sociální a solidární princip. To znamená, že nejvíc se sebere těm nejlépe placeným. Někteří vydělávají třikrát víc než ředitel,“ vysvětloval.

Tento popis by odpovídal množícím se informacím, že hrstka vyvolených mohla brát měsíčně se vším všudy i 10 tisíc eur, což v současném kurzu znamená zhruba 275 tisíc českých korun.

„Ti, co dostali výpovědi, dostanou plat v plné výši za měsíc březen a duben. Skromně se z toho dá žít dva roky,“ rýpnul si Antošík.

Jejich vysoký nadstandard na twitteru potvrdil i Pavel Vandas, výkonný a sportovní ředitel pražské Dukly. „Když jsem zjistil výši jejich platů, jsou to hráči tak pro čtyři mužstva v české lize,“ uvedl a naznačil, že si šestimístné cifry si budou moci dovolit opravdu jen ekonomicky silné celky, tedy Slavia, Plzeň, Sparta a pravděpodobně někdo z trojice Jablonec, Mladá Boleslav, Baník.

Varianta, že by Káčer, Kaša či Holec nenašli nové angažmá a vrátili se po uklidnění celé situace k „šošonům“, je velmi nepravděpodobná, byť sám Antošík by s tím prý problém neměl.

„Museli by však akceptovat nové podmínky, které teď nejsem schopný definovat. Nejdříve musíme vědět, na čem jsme a co si budeme moct dovolit,“ uzavřel muž, jehož majetek časopis Forbes nedávno odhadnul na více než dvě miliardy českých korun.

„Jsem z toho v šoku. Za tři roky, co jsem v Žilině působil, se nestalo, aby se výplata opozdila. Nicméně věřím, že se to vyřeší, protože Žilina je podle mého názoru nejlepší klub na Slovensku a byla by škoda, kdyby ji tohle období poškodilo,“ okomentoval pro iSport.cz aktuální kauzu Aleš Mandous, brankář Olomouce, jenž v MŠK působil pod trenérem Adriánem Guľou.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud