Guardiolu vyděsila zpráva o Vilanovovi, Barceloně nabídl pomoc | iSport.cz
19. prosince 2012 • 17:02

Guardiolu vyděsila zpráva o Vilanovovi, Barceloně nabídl pomoc

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
Nemocného trenéra Vilanovu by mohl nahradit Pep Guardiola
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Barcelona musí i v těžkých časech, kdy její trenér Tito Vilanova odstupuje z funkce kvůli rakovině, řešit sportovní otázky klubu. A zejména to, kdo nemocného kouče nahradí. Španělská média naznačují, že prozatímním trenérem se může stát Pep Guardiola.Ihned, co se Pep Guardiola dozvěděl o smutné zprávě, zkontaktoval se s vedením Barcelony. A prý vzkázal, že pokud bude zájem, ujme se role prozatímního kouče do doby, než se Vilanova uzdraví a bude opět schopen nastoupit do práce.

Vilanova podstoupí operaci ve čtvrtek, v nemocnici zůstane minimálně další tři dny a léčba chemoterapií bude trvat šest týdnů. Teprve pak se uvidí, jak se Vilanova bude cítit a rozhodne se, zda se vrátí na lavičku.

Barcelona každopádně zatím žádnou nabídku Guardiolovi nepředložila a její tiskový mluvčí popřel jakýkoliv kontakt s jiným trenérem. „Nejprve budeme mluvit s Titem,“ uvedl. V tiskové zprávě se klub o možném nástupci Vilanovy nezmínil.

Pep GuardiolaPep GuardiolaFoto Reuters
Některé španělské servery tvrdí, že prezident klubu Sandro Rosell chce mít otázku trenéra vyřešenou nejpozději do čtvrtečního odpoledne. Je ale taky možné, že Barcelonu bude do února trénovat dosavadní Vilanovův asistent Jordi Roura. Tedy do doby, než jí začne náročný zápasový program.

Roura povede Barcelonu už v sobotním zápase s Realem Valladolid.

Guardiola se smutnou zprávu dozvěděl v New Yorku, kde momentálně pobývá s rodinou, od svého bratra a agenta. A jak informují španělská média, byl pořádně vyděšený.

Stejně tak fotbalisté Lionel Messi či Carles Puyol, kteří dorazili do tréninkového centra s dvouhodinovým předstihem, aby zjistili co nejvíce informací o stavu trenéra Vilanovy. Na šestou hodinu je naplánovaný trénink.

Témata:  sport
Vstoupit do diskuse
0
36. kolo
Články odjinud


Články odjinud