Autor: ČTK, adl
0
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob

Fotbalisté Realu Madrid ztrácejí i po 29. kole španělské ligy dva body na vedoucí Barcelonu. Úřadujícímu mistrovi se Real znovu přiblížil díky vítězství 3:0 nad Valencií, které zařídili dvěma góly francouzský útočník Karim Benzema a jedním Španěl Marco Asensio, jenž po vážném zranění kolena nastoupil poprvé v sezoně. Barcelona již v úterý zdolala doma Leganés (2:0).

Real v prvním poločase vystřelil osmkrát na branku, ale nizozemský gólman Cillessen odolával. Blízko gólu byl i hostující Rodrigo. Krátce po trefě do tyče dostal míč zblízka do sítě, jenže videorozhodčí potvrdil ofsajd.

Bezbrankový stav zlomil po hodině hry Benzema, který po kombinaci Modriče s Hazardem nedal Cillessenovi šanci. Real tak proměnil až desátou střelu na branku. Náskok favorita poté zvýšil Asensio. Při prvním startu v sezoně po těžkém zranění kolena z loňského léta se prosadil jen po pár sekundách na hřišti. Asensio pak ještě v závěru při protiútoku našel Benzemu a ten volejem uzavřel skóre.

Fotbalisté San Sebastianu podlehli na hřišti Alavésu 0:2 a po druhé bodové ztrátě za sebou klesli v tabulce na šesté místo. Madridské Atlético má v boji o postup do Ligy mistrů o dva body více, Getafe je páté díky lepšímu skóre.

Zápas rozhodl v 56. minutě střelou zblízka Borja Sainz, kterému argentinský stoper Lisandro Magallán přiťukl míč hrudí. Hraniční situaci dlouho zkoumal videorozhodčí, autor gólu podle něho v ofsajdu nebyl.

V závěru hosty oslabil obránce Joseba Zaldua, nedlouho poté se však síly na trávníku vyrovnaly po vyloučení domácího Tomáse Piny. Alavés pojistil výhru v šesté minutě nastaveného času, kdy z malého vápna doklepl míč do odkryté branky střídající Martín Aguirregabiria.