La Liga | (Ne)slavné odchody z Barcelony: Figova zrada či Ronaldinhův alkohol | iSport.cz
1. září 2020 • 04:40

(Ne)slavné odchody z Barcelony: Figova zrada či Ronaldinhův alkohol

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
1
 • Lionel Messi není zdaleka první ikonou, se kterou bylo v Barceloně celkem zameteno Lionel Messi není zdaleka první ikonou, se kterou bylo v Barceloně celkem zametenoFOTO: koláž iSport.cz

  O tom, že mezi Barcelonou a Lionelem Messi panuje obrovské napětí a jeho odchod z klubu je takřka na spadnutí, už zřejmě nikdo nepochybuje. A že se nebude jednat o „happy ending“ už vůbec ne. Argentinská modla pálí všechny mosty, jen aby se z Barcelony dostala pryč. Připomíná tím hned několik hvězdných hráčů, již slavný klub rovněž opouštěli v nemilosti. Podívejte se na přehled (ne)slavných konců bývalých ikon „blaugranas“.

 • Rivaldo

  Na konci 90. let patřil k nejlepším fotbalistům planety. Doma měl Zlatý míč a Barcelona mu ležela u nohou. Jenže narazil na nekompromisního trenéra Louise van Gaala. Po jedné z hádek o tom, kde by si Rivaldo představoval hrát, nehrál brazilský křídelník nikde. Tehdy se však španělský tisk postavil na stranu hráče. Van Gaal nápor médií a veřejnosti neustál a z Barcelony se pakoval. O tři roky později se však Nizozemec do klubu vrátil. Rivaldo byl čerstvým vítězem MS 2002. Ani to však Van Gaalovi nepřekazilo plány ho z klubu vyštvat. A jak to dopadlo? Zatímco Rivaldo s AC Milán ovládl Champions League, Van Gaal byl po několika měsících z klubu vyhozen.

  Rivaldo patřil v Barceloně mezi největší hvězdyRivaldo patřil v Barceloně mezi největší hvězdyFoto Profimedia.cz

 • Diego Maradona

  Fotbalový bohém katalánskou metropoli doslova okouzlil. Dokonce i příznivci Realu Madrid mu v červnu 1983 aplaudovali na San Bernabéu. Příběh však dostal rychlý spád, když se do něho začali pouštět soupeři. Vše vygradovalo ve finále Copa del Rey proti Athletiku Bilbao. Fanoušci Maradonu rasisticky uráželi, hráči jej dohrávali nevybíravými zákroky a argentinský génius neudržel nervy na uzdě. Miguela Solu udeřil hlavou a Barcelona prohrála zápas 0:1. Klub se tehdy za nejlepšího hráče v Evropě nepostavil a bylo jasné, že Maradona musí pryč. Ozvala se Neapol, kde se „Božský Diego“ stal nesmrtelnou legendou.

  Diego Maradona vyměnil Barcelonu za NeapolDiego Maradona vyměnil Barcelonu za NeapolFoto twitter.com

 • Ronaldinho

  Oficiálním vysvětlením, proč Ronaldinho opustil po pěti letech Barcelonu, bylo, že se hráč necítí na vrcholu sil a potřebuje změnu prostředí. Jenže zdroje z Katalánska tvrdí, že za vším stál Brazilcův neslučitelný životní styl se striktními pravidly Pepa Guardioly. Kudrnatý kouzelník dokázal s míčem u nohy neskutečné věci. A velmi podobně to uměl rozjet i mimo trávník. Vášnivě kouřil, nebál se alkoholu a party mu rovněž nebyla cizí. Alexander Hleb dokonce přiznal, že Ronaldinho a Deco dorazili na trénink s kocovinou. V klubu se obávali, že by největší hvězda nemusela mít dobrý vliv na tehdy nadějného Lionela Messiho. Verdikt? Prodán do AC Milán.

  Ronaldinho oficiálně opustil Barcelonu kvůli tomu, že potřeboval změnit prostředíRonaldinho oficiálně opustil Barcelonu kvůli tomu, že potřeboval změnit prostředíFoto Profimedia.cz

 • Luis Figo

  Byl to šok, jenž někteří příznivci Barcelony stále nemohou rozdýchat. Luis Figo byl modlou fanoušků. Nedali na něho dopustit. Když v roce 2000 přestoupil do Realu Madrid, pálili se jeho dresy, na trávníky k jeho nohám přilétla prasečí hlava… Spoluhráč Francesc Arnau později přiznal: „Tohle jsme od něj vůbec nečekali.“ Aby ne! Figo pár dní před odchodem veřejně přestup do Realu popřel a fotil se v barcelonském tričku. Prezident klubu Joan Gaspart skřípal zuby. „Na tohle nikdy nezapomenu. Kdo je za to zodpovědný, tvrdě zaplatí. Figo mi ještě ráno tvrdil, že požaduje dvě věci – více peněz a zůstat v Barceloně. Zřejmě si myslí, že peníze jsou v životě všechno,“ prohlásil rozhořčeně.

  Luis Figo opustil Barcelonu a šel do týmu největšího rivala, Realu MadridLuis Figo opustil Barcelonu a šel do týmu největšího rivala, Realu MadridFoto Profimedia.cz

Vstoupit do diskuse
1
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud