31. srpna 2020 • 14:50

Další dusno v Barceloně. Vidal si rýpl do týmu, štve ho únik informací

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spálení mostů na rozloučenou? I tak by se dala nazvat slova Artura Vidala. Zkušený záložník byl novým trenérem Barcelony Ronaldem Koemanem zařazen mezi postradatelné, a tak se do svého stále ještě současného klubu opřel. „Nejlepší tým na světě nemůže mít 13 profesionálních hráčů,“ sdělil a rýpnul si i do toho, že jeho status hráče dostupného na přestup unikl na veřejnost.Bojovný středopolař si pustil pusu na špacír v rozhovoru na YouTube kanále motivačního řečníka Daniela Habifa. „Poslední tři roky nebyly takové, jaké si tým jako Barcelona zaslouží,“ sdělil v rozhovoru. „Nejlepší tým na světě nemůže mít 13 profesionálních hráčů. Nemůžete vyhrávat jen díky "vítězné DNA." Fotbal se od toho posunul, už je víc založený na fyzické stránce věci, na síle a rychlosti, technika jde občas stranou. Barcelona musí změnit své myšlení."

Vidal mluvil i o náporu na Lionela Messiho, na jehož bedrech často ležela všechna tíha klíčových zápasů. „Messi je nejlepší hráč na světě, úplný mimozemšťan, ale potřebuje pomoc, aby tým mohl dosáhnout lepších výsledků,“ popíchl svoje spoluhráče, kteří barcelonské desítce nesekundují dostatečně.

Vidal dorazil na Camp Nou před dvěma lety z Bayernu Mnichov.  K mání je poté, co jej nový trenér Barcelony Ronald Koeman nezařadil mezi klíčové hráče, kolem kterých chce stavět budoucnost týmu, ale mezi postradatelné.

Bojovník Arturo Vidal je už jednou nohou venku z Barcelony
Bojovník Arturo Vidal je už jednou nohou venku z Barcelony

„Jsem v situaci, kdy mě klub zahodil a čeká, jestli mě někdo chce chytit,“ popsal s hořkým úsměvem zkušený Chilan, a postěžoval si na to, že informace o jeho situaci unikly na veřejnost. „Nikdy jsem nerozuměl tomu, že klub veřejně označí hráče jako dostupného na přestup. Je to ošklivé. Pokud chce hráč odejít, nebo ho vy chcete prodat, prostě mu najděte tým, ale nic o tom neříkejte. Každý člověk si přece zaslouží úctu,“ řekl.

Kolem Vidala krouží hlavně italské týmy, Inter Milán a také Juventus, za který mezi lety 2011 a 2015 nastupoval. Návratu do Serie A je otevřený, naopak okamžitě smetl ze stolu případný zájem týmu Realu Madrid. „Barcelonský lid mě zahrnul láskou, proto bych nikdy nemohl hrát za Real,“ ujistil.

FC Barcelona Vše o klubu ZDE

Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
Video se připravuje ...

SESTŘIH: Barcelona - Bayern 2:8. Brutální debakl! Německý tým je v semifinále
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

32. kolo
Články odjinud


Články odjinud