2. listopadu 2020 • 04:40

Bývalý kouč Barcelony: Messi jako Jordan. Nejlepší, ale těžko se vede

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
Požár: Trpišovský? Vše mohlo být jinak. Potřetí by Spartě kývl, kdyby...
VŠECHNA VIDEA ZDE

V lednu dostal za úkol Mission Impossible. Udělej z Barcelony zase obra světového fotbalu, namotivuj zlenivělé hvězdy. Především tu největší, Lionela Messiho, který pořád neví, jestli chce odejít, nebo ne. Jak to dopadlo, už všichni víme. Vášnivý šachista Quique Setién byl příliš klidnou silou, která na Camp Nou mnoho nezměnila, a nedlouho po výprasku 2:8 od Bayernu Mnichov se pakoval. Španělský trenér poprvé od vyhazovu poskytl větší rozhovor, a rozpovídal se i o tom, jak je těžké trénovat argentinskou superstar s desítkou na zádech.Setiéna pro webové stránky španělského deníku El País zpovídal bývalý trenér Vicente del Bosque. 62letý stratég se legendě otevřel, když vyprávěl o složité sezoně Barcelony, kterou nedokázal zachránit a naopak ji završil hrůznou prohrou 2:8 s Bayernem.

„Po odchodu jsem si uvědomil, že bych některá rozhodnutí udělal jinak,“ uznal. Bylo to ale nad jeho síly. „Nad hráči, trenérem i prezidentem ční fanoušci. To jim dlužíme nejvíc úcty. A musíme dělat to, co se nejvíc hodí celému klubu,“ vysvětlil, proč některá nespecifikovaná rozhodnutí nevyšla tak, jak by si představoval.

Téma číslo jedna byl každopádně Lionel Messi. Argentinskou superhvězdu je extrémně těžké bránit, ale možná ještě těžší vést. „Myslím si, že Messi je nejlepší hráč všech dob. Byli tu jiní skvělí hráči, ale úroveň, kterou si tenhle chlapec drží tolik let v kuse, je nesrovnatelná s kýmkoli jiným,“ ujistil Setién. „Ale je těžké ho trénovat. Jasně, kdo jsem já, abych ho měnil? Zvlášť, když ho v klubu léta akceptovali takového, jaký je, a nesnažili se ho nijak změnit,“ řekl.

„Lidi ho vidí jako hráče, ale je za tím mnohem víc. Vlastnosti, které z něj dělají těžko kontrolovatelnou osobnost. Takových sportovců je víc, viděli jste to jistě v dokumentu The Last Dance o Michaelu Jordanovi. Prostě věci, které nečekáte,“ vysvětlil Setién. „Moc nemluví, je velmi odměřený. Ale když něco chce, poznáte to.“

Jednu věc má nakonec trenér s Messim společnou - soudní spory s klubem. Argentinec z Barcelony neodešel už letos jen kvůli tomu, aby se tahanicím vyhnul. Setién chce katalánský klub hnát před soud kvůli tomu, že nebyla dodržena jeho smlouva.

Trénovat Messiho? Nic lehkého, přiznal vyhozený trenér Barcelony Quique Setién
Trénovat Messiho? Nic lehkého, přiznal vyhozený trenér Barcelony Quique Setién

Vstoupit do diskuse
2

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

31. kolo
Články odjinud


Články odjinud