Atlético se trápilo s outsiderem. Výhru nad Cádizem bránilo v oslabení

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Atlética Madrid zvítězili v 28. kole španělské ligy nad zachraňujícím se Cádizem 2:1 a na třetím místě tabulky mají tříbodový náskok před Barcelonou, která ale odehrála o dvě utkání méně. Čtvrtou výhru za sebou si favorit zajistil až ve druhém poločase, ve třech předchozích vzájemných zápasech v lize přitom Cádizu pokaždé nastřílel čtyři branky.

Domácí se dostali do vedení už ve třetí minutě a ke gólu jim výrazně pomohl soupeřův brankář Ledesma, který rozehrál míč přímo na nohu Joaa Félixe. Atléticu se ale nepovedl konec první půle - stoper Reinildo nejprve až po přezkoumání videa unikl červené kartě za faul a v poslední minutě Negredo hlavou vyrovnal.

Osmnáctý Cádiz, remízový král La Ligy, neprohrál čtyřikrát za sebou, nerozhodný stav ale tentokrát dokázal udržet jen do 68. minuty. Ledesma vyrazil Correovu střelu jen před sebe a De Paul poslal míč do sítě.

Vyrovnat mohl krátce nato Hernández, na brankové čáře však jeho hlavičku zastavil domácí zadák Giménez. Po červené kartě pro střídajícího Serrana dohrávalo Atlético v deseti, těsnou výhru už však udrželo.