Real je v La Lize dál vítězný, ale proti Mallorce musel otáčet skóre

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

I bez zraněného kanonýra Karima Benzemy fotbalisté Realu Madrid porazili v pátém kole španělské ligy doma Mallorcu 4:1. Díky páté výhře jsou v soutěži dále stoprocentní a kralují tabulce.

Hosté se v 35. minutě dostali do vedení zásluhou Muriqiho. Real ale ještě těsně před přestávkou vyrovnal po Valverdeho individuální akci. V druhém poločase zvrátil "Bílý balet" vývoj utkání nejprve trefou Viníciuse Juniora v 73. minutě a následně dvěma trefami v závěru. V 89. minutě se prosadil Rodrygo a ve třetí minutě nastavení uzavřel gólové konto zápasu Rüdiger.

Úřadující mistři vedou tabulku se skóre 15:5. Mallorca podruhé za sebou nezvítězila a s pěti body jí náleží 13. místo.

Fotbalisté Athleticu Bilbao zvítězili v Elche 4:1 po vlastním gólu Mercaua a trefách Sanceta, Williamse a Berenguera. Všechny čtyři branky Bilbaa padly v prvním poločase. Za domácí se v 59. minutě trefil střídající Ponce.

Baskický klub se dostal na čtvrté místo s deseti body a skóre 9:2. Elche v sezoně zatím nezvítězilo a s jedním bodem je předposlední.

Fotbalisté Betisu Sevilla porazil Villarreal 1:0 díky brance Rodriho z 61. minuty. Hosté poznali hořkost ligové porážky poprvé v sezoně a s deseti body jsou na čtvrtém místě. Betis přeskočil mimo jiné i svého dnešního soupeře a je s 12 body třetí. V La Lize vyhrál na domácí půdě s čistým štítem počtvrté v řadě.

Real Madrid - Mallorca 4:1
Branky: 45.+3 Valverde, 73. Vinícius Junior, 89. Rodrygo, 90.+3 Rüdiger - 35. Muriqi

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.