7. července 2023 • 17:00

Arda Güler: sexy chaos. Turecký Messi v Realu Madrid, proč ho chtěli všichni?

Autor: Vladimír Formánek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stálo mě to nehty, ale hrajme v zimě, říká Sionko. Co dál s Krejčím a Kováčem?
Sněhová liga? Panenka: Za nás se hrálo na škváře. Dnes je to jednodušší
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skomírá, ve světě jich zbývá už jen pár… Nepotrvá dlouho a do kronik se zařadí po bok dinosaurů. Fotbalová desítka. Dřív součást taktických manévrů. Dnes post na pokraji vyhynutí. „Doba se vyvíjí a je třeba se přizpůsobit,“ pokrčil rameny Arda Güler a přesídlil na křídlo. Zahraje i ve středu zálohy. Vlastně mu na tom ani nesejde. Prostě ho dejte na hřiště a bavte se. Tohle je turecký zázrak, který si pořídil Real Madrid.Pocit, jenž se usadí v hlavě a na nervovou soustavu zabrnká baladu o nesnesitelnosti. Mozek by přitom nejraději vyskočil z lebečního sevření a nadechl se. Marně… Tak nějak popisují obránci setkání s novou senzací – Arda Güler. Známější spíš jako turecký Messi.

Přezdívka, jež se zrodila v myšlenkovém řečišti 20letého Maxe. Angličan obdivující argentinské ztělesnění boha se toulá po Evropě. Místo památek navštěvuje fotbalové chrámy a pátrá po následovníkovi sedminásobného držitele Zlatého míče.

Proto zavítal do Istanbulu na jeden z nejvášnivějších soubojů vůbec: Fenerbahce – Galatasaray. Dres domácího souboru oblékal 18letý mladík, jehož um posvětil sám Atatürk (otec Turecka). Když usedl

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

15. kolo
Články odjinud


Články odjinud