Real porazil nováčka a přeskočil Barcelonu. La Ligu ale vede Girona

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Realu Madrid v sedmém kole španělské ligy doma porazili nováčka Las Palmas 2:0. Tabulku o bod před vicemistrem překvapivě vede Girona díky vítězství 2:1 na hřišti Villarrealu. Dva nejvýše postavené týmy La Ligy se v sobotu utkají v Gironě.

Real měl od začátku drtivý tlak i velké šance, ale dlouho nedokázal překonat brankáře Vallese. Jeho neprůstřelnost ukončil až Brahim Díaz v nastaveném čase první půle. Krátce po změně stran přidal druhý domácí gól Joselu hlavou.

Madridský favorit tak částečně napravil nedělní ligovou porážku 1:3 s městským rivalem Atlétikem a v tomto ročníku vyhrál sedmý z osmi soutěžních zápasů.

Villarreal měl v úvodní půli převahu a krátce po přestávce domácím zařídil vedení Parejo proměněnou penaltou. Hráči Girony však potvrdili skvělou formu a výsledek otočili. V 56. minutě srovnal Dovbyk a chvíli nato rozhodl García. Katalánské mužstvo v ligové sezoně udrželo neporazitelnost a pošesté za sebou zvítězilo.