Host Félix pokořil „své“ Atlético. Betis po vyloučení Bellerína remizoval

0
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
První dojem z filmu o Gabriele Soukalové. "Nabízí naději ostatním"

Fotbalisté Barcelony v 15. kole španělské ligy porazili Atlético Madrid 1:0 díky brance Joaa Félixe z 28. minuty a vystřídali své dnešní soupeře na třetím místě. Portugalský útočník je v katalánském klubu na hostování právě z madridského týmu, přesto svou trefu s chutí oslavil.

Barcelona doma neprohrála s Atléticem už téměř 14 let. Katalánci mají na kontě 34 bodů a na vedoucí dvojici Real Madrid - Girona ztrácejí čtyři body. Atlético má o tři body a jeden odehraný zápas méně.

Tři dny po prohře na Letné s pražskou Spartou v Evropské lize zaváhali fotbalisté Betisu Sevilla i ve španělské nejvyšší soutěži. Na hřišti poslední Almeríe remizovali 0:0. Hosté hráli v deseti od 27. minuty, kdy dostal červenou kartu Héctor Bellerín za tvrdý faul na Adriána Embarbu. Domácím se z řady šancí nepodařilo přelstít skvěle chytajícího Ruie Silvu. Almería stále čeká na první vítězství v sezoně.

Mallorca remizovala s Alavésem rovněž 0:0. Ve španělské lize nevyhrála už deset zápasů a v tabulce jí patří 16. místo. Svěřenci trenéra Javiera Aguirrea naposledy zvítězili na hřišti Celty Vigo v polovině září 1:0. Je to jejich jediné vítězství v tomto ročníku. Doma nezískali tři body ani na sedmý pokus. Mallorca rovněž potvrdila, že má druhý nejhorší útok v lize. Už v šestém utkání neskórovala, v patnácti kolech vstřelila jen 13 gólů.

Nerozhodně skončil i zápas Sevilly s Villarrealem, kterému získal bod vyrovnávacím gólem na 1:1 v 77. minutě José Luis Morales. Šestatřicetiletý záložník potvrdil skvělou střeleckou formu. Skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě, minule dal v lize proti Pamploně dokonce hattrick. Sevilla čeká na ligovou výhru už osm zápasů.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.