Girona skolila Barcelonu. V Granadě se nedohrálo kvůli úmrtí fanouška

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Girony v 16. kole španělské ligy zvítězili v katalánském derby 4:2 na hřišti Barcelony a dostali se do čela tabulky o dva body před Real Madrid. Na třetí místo o skóre před Barcelonu se posunulo Atlético Madrid, které doma zdolalo 2:1 Almeríi. Utkání Granada - Bilbao zůstalo nedohrané kvůli úmrtí fanouška na stadionu.

Girona se ujala vedení ve 12. minutě po ukrajinské spolupráci přihrávajícího Cygankova a zakončujícího Dovbyka, který skóroval poosmé v ligové sezoně. Na stejné číslo se dostal o sedm minut později i domácí kanonýr Lewandowski. Polský útočník se prosadil hlavou po rohovém kopu a z gólu se radoval po třech soutěžních utkáních.

Krátce před pauzou ale vrátil Gironě vedení střelou na přední tyč Guttiérez a třetí zásah přidal v 80. minutě po chybě obrany střídající Valery. V nastavení ještě snížil Gündogan, poslední slovo ale měl další střídající hráč Stuani.

Překvapivý lídr La Ligy zdolal Barcelonu v rámci nejvyšší soutěže poprvé. Svěřenci kouče Xaviho prohráli v lize doma podruhé v sezoně, na konci října nestačili v El Clásicu na Real.

Právě Barceloně podlehlo Atlético v minulém kole, dnes ale svěřenci kouče Simeoneho potvrdili stoprocentní bilanci na domácí půdě, kde zvládli i osmý ligový zápas v sezoně. Bez ztráty bodu jsou doma v elitních pěti evropských ligách už pouze anglické týmy Aston Villa a Liverpool.

Atlético rozhodlo slepenými góly v 17. a 22. minutě, prosadili se Morata s Correou. Po změně stran pouze snížil Baptistao. Almería se ani v 16. kole nedočkala premiérového vítězství a s pouhými čtyřmi body zůstává poslední.

Zápas v Granadě byl přerušen v 15. minutě za stavu 1:0 pro Bilbao poté, co brankář hostů Simón na naléhání domácích fanoušků běžel upozornit rozhodčího na kolaps jednoho z diváků v hledišti. Podle agentury AP ho postihla zřejmě srdeční zástava. Doktorům se nepodařilo diváka zachránit a týmy se kvůli tragédii rozhodly v duelu nepokračovat.

FC Barcelona - Girona 2:4
Branky: 19. Lewandowski, 90.+1 Gündogan - 12. Dovbyk, 41. Gutiérrez, 80. Valery, 90.+5 Stuani.

1. Real 33 26 6 1 71:22 84
2. Barcelona 32 21 7 4 64:37 70
3. Girona 32 21 5 6 67:40 68
4. Atlético 32 19 4 9 59:38 61
5. Bilbao 32 16 10 6 52:30 58
6. Real Sociedad 33 13 12 8 46:35 51
7. Real Betis 32 12 12 8 40:38 48
8. Valencia 32 13 8 11 35:34 47