Barcelona vyhrála v Alavésu. Teenager skóroval, pak dostal červenou

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Barcelony ve 23. kole španělské ligy zvítězili na hřišti Alavésu 3:1. Osmnáctiletý Vitor Roque dal třetí gól hostů a navázal na středeční branku proti Pamploně. V 72. minutě byl vyloučen. Druhá Girona remizovala s Realem Sociedad San Sebastian 0:0 a Real Madrid se jí může vzdálit na rozdíl čtyř bodů. Lídra soutěže čeká v neděli derby proti Atléticu.

Barcelona otevřela skóre díky Lewandowskému, který z voleje překonal brankáře Sivera a vstřelil devátý gól v sezoně. Na začátku druhého poločasu zvýšil přesnou ranou Gündogan. O dvě minuty později Omorodion hlavou snížil.

Barcelona se dostala zpět do dvoubrankového vedení díky Vitoru Roquemu, který v 63. minutě nahradil Gündogana. Brazilský mladík byl o devět minut později vyloučen poté, co obdržel žluté karty za zákrok loktem na Tenagliu a faul na Marina.

Xaviho svěřenci vystřídali na třetím místě Atlético Madrid, které má o tři body méně a zápas k dobru. Alavés prohrál po sérii tří vítězství a je dvanáctý.

Gironě chyběl kvůli zranění nejlepší ligový střelec Dovbyk a nikdo ze spoluhráčů autora 14 branek nezastoupil.