Jarošík poprvé skóroval, Zaragoza přesto vypadla | iSport.cz
10. listopadu 2010 • 22:27

Jarošík poprvé skóroval, Zaragoza přesto vypadla

Jiří Jarošík se poprvé trefil v dresu Zaragozy
iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu
Postup na EURO a pak Anglie? Na Premiere League musíte být připraven, ví Král Postup na EURO a pak Anglie? Na Premiere League musíte být připraven, ví Král

Obránce Zaragozy Jiří Jarošík vstřelil branku ve 4. kole Španělského poháru. Jeho tým však vypadl po domácí prohře 1:2 s fotbalisty druholigového Betisu. Jarošík svou premiérovou soutěžní trefou v sezoně v 15. minutě vyrovnal na 1:1.

Za tohoto stavu by domácí, kteří v Seville vyhráli 1:0, postoupili. Radost předposledního celku nejvyšší španělské soutěže ale trvala jen do 36. minuty, kdy rozhodl o výhře a postupu Betisu Rubén Castro.

Fotbalisté Realu Madrid nepřipustili další pohárovou blamáž a po domácí výhře 5:1 nad třetiligovou Murcíí si v klidu pohlídali postup. Real, který v úvodním duelu uhrál jen bezbrankovou remízu, na svém stadionu Santiaga Bernabéua rozhodl už v prvním poločase.

Ve čtvrté minutě se prosadil záložník Esteban Granero, minutu před přestávkou zdvojnásobil vedení Argentinec Gonzalo Higuaín.

Dominance "Bílého baletu" pokračovala i v druhé pětačtyřicetiminutovce, přestože byl v jejím závěru vyloučen obránce Álvaro Arbeloa a hosté snížili z pokutového kopu. Pětibrankový debakl tak postupně dokonali Cristiano Ronaldo, Karim Benzema a Xabi Alonso.

Trenér Realu José Mourinho musel sledovat celý druhý poločas z tribuny, kam ho krátce před přestávkou vykázal rozhodčí za protesty.