Torres nebyl první rebel... TOP 5 trucpřestupů

Pavel Nedvěd se synem.
Pavel Nedvěd je elegán. Jako vždy
S šéfem UEFA povečeřel U Fleků i Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd křtí knihu Marka Hamšíka
Pavel Nedvěd v Palladiu na akci Adidasu
Pavel Nedvěd v Palladiu na akci Adidasu
Pavel Nedvěd v Palladiu na akci Adidasu
22
Fotogalerie
kub
Fotbal
Vstoupit do diskuse (2)

Fernando Torres nebyl zdaleka první, kdo si vynutil přestup do jiného klubu. Transferů, kolem nichž bylo hodně peněz a ještě více zlé krve, najdeme ve fotbalové historii mnohem víc. Portál iSport.cz vybral pět z nich.

1. LUIS FIGO (1,67 miliardy korun)

FC Barcelona → Real Madrid

„Jó, to byl snadný přestup,“ vzpomíná dodnes portugalský internacionál na svůj přesun mezi dvěma odvěkými španělskými rivaly. Samozřejmě to myslí ironicky, tehdy prožíval pravé peklo.

Pro fanoušky Barcelony byl jidáš a zrádce a při každém zápase na Nou Campu to dostával Luis Figo pořádně pocítit. Jedno u něj dokonce na trávníku přistála prasečí hlava…

2. PAVEL NEDVĚD (1,4 miliardy korun)

Lazio Řím → Juventus Turín

V Laziu vyhrál Pavel Nedvěd téměř vše, co se dalo, a v nejlepších letech toužil po další výzvě. Proto v roce 2001 přestoupil proti vůli majitele klubu do konkurenčního Juventusu.

„Pro Pavla to bylo těžké rozhodnutí. Ale stále jsem mu opakoval, že jestli chce vyhrát Zlatý míč, musí z Lazia odejít,“ tvrdí hráčův agent Mino Raiola. Nedvěd pak v roce 2003 Zlatý míč skutečně získal.

3. EDIN DŽEKO (0,8 miliardy korun)

VfL Wolfsburg → Manchester City

Z minulosti do žhavé současnosti. Bosenskému kanonýrovi byl bohatý, nicméně provinční Wolfsburg už tak těsný, že zasedl ke stolu a napsal vedení klubu žádost o uvolnění do Manchesteru City.

„Tenhle klub byla moje první a jediná volba,“ prohlásil nejdražší hráč, který kdy odešel z Bundesligy, když bylo jeho přání vyhověno.

4. DARREN BENT (0,7 miliardy korun)

FC Sunderland → Aston Villa

Další přestupová telenovela, která vzrušovala celou Anglii tento leden. Vedení Sunderlandu se zájmu birminghamského klubu o svého kanonýra aspoň naoko svěřepě bránilo, nakonec však podlehlo.

Hráče i Aston Villu aspoň Sunderland obvinil z nečestného jednání. „Kdyby mě nechtěli prodat, neprodali by mě,“ odtušil nicméně Darren Bent.

5. ROBBIE KEANE (0,55 miliardy korun)

Tottenham Hotspur → FC Liverpool

Tomu se říká mnoho povyku pro nic. Tahanice okolo irského reprezentanta trvaly v roce 2008 několik týdnů a Tottenham dokonce podal na vedení Liverpoolu stížnost za to, že se snažil hráče získat, i když vedení Spurs jasně prohlásilo, že není na prodej.

„Já mám o tomhle obchodu jasno. Není to přestup, ale jakási dohoda o prodeji. A ten prodej je z velké části vynucený,“ uvedl pak šéf londýnského klubu Daniel Levy. Pointa celého příběhu? Robbie Keane se na Anfiled Road neprosadil a za půl roku byl zpátky v Tottenhamu.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů