16. června 2016 • 16:40

Sport Magazín o zlatém Bělehradu! 40 let poté vzpomínají Panenka s Dobiašem

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozběhl se. A pak to přišlo. Dloubák, gól. Zlato! Antonín Panenka před čtyřiceti lety slavnou penaltou rozhodl o evropském zlatu z Bělehradu. Páteční Sport Magazín právě tomuto slavnému triumfu z roku 1976 věnuje speciální číslo. Tomu vévodí dvojrozhovor se dvěma hrdiny – vedle Panenky s Karolem Dobiašem. „Trénoval jsem ji dva roky,“ říká Panenka o penaltě, která ho proslavila po celém světě. Speciál Bělehrad ’76 vychází už v pátek!Jeden chrlí historky. Druhý ho vtipně doplňuje. „Cože, fotit se s ním? Proč?“ žertoval Panenka, když měl pózovat s Dobiašem.

Oba skvělí fotbalisté, legendy. A shodují se, že evropský titul z roku 1976 patří k vrcholům kariéry. Vždyť ve finále porazili úřadující světové šampiony z Německa. Z exkluzivního dvojrozhovoru se dozvíte, co se dělo v kabině před zápasem, jaká (ne)byla taktická porada.

„Trenér Václav Ježek nám řekl sestavu, přidal, kdo bude kopat trestňáky a šlo se na to,“ vzpomíná Dobiaš, jenž nosíval dlouhé havraní háro, po němž fanynky šílely. A i teď je to elegán. Během rozhovoru potvrdil pověst šprýmaře. Třeba když vyprávěl, kolik srandy si užili, když jednu masážní mast použili na citlivá místa…

Speciál ke zlatému turnaji ale přináší i další zajímavé čtení. Třeba rozhovor s někdejším německým reprezentantem Berndem Hölzenbeinem, který v poslední minutě srovnal. Přesto to nestačilo a mistři světa se museli spokojit s druhým místem. „Doma na letišti nás nepřivítal ani jeden člověk,“ vzpomíná speciálně pro Sport Magazín.

Dozvíte se i o osudy všech československých hráčů, kteří titul vybojovali. A nejen to. Jaroslav Hošna, nepříliš známý brankář, vykládá o tom, jak Panenkovi chytil dloubák.

Sport MagazínSport Magazín

Co dalšího najdete v pátečním Sport Magazínu:

Uniklo z facebooku: Uli Hoeness

10 největších týmových úspěchů v československé historii

Retroreportáž z finálového zápasu

Auto: Mercedes třídy E (W213)

Můj první gól: Martin Kotůlek

Vysoká hra Zdeňka Haníka: O tom, jak se Haník producíruje

Panenka a Dobiaš v Síni slávy deníku Sport! Došlo i na fígly u slavné penalty
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze