16. června 2016 • 16:40

Sport Magazín o zlatém Bělehradu! 40 let poté vzpomínají Panenka s Dobiašem

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozběhl se. A pak to přišlo. Dloubák, gól. Zlato! Antonín Panenka před čtyřiceti lety slavnou penaltou rozhodl o evropském zlatu z Bělehradu. Páteční Sport Magazín právě tomuto slavnému triumfu z roku 1976 věnuje speciální číslo. Tomu vévodí dvojrozhovor se dvěma hrdiny – vedle Panenky s Karolem Dobiašem. „Trénoval jsem ji dva roky,“ říká Panenka o penaltě, která ho proslavila po celém světě. Speciál Bělehrad ’76 vychází už v pátek!Jeden chrlí historky. Druhý ho vtipně doplňuje. „Cože, fotit se s ním? Proč?“ žertoval Panenka, když měl pózovat s Dobiašem.

Oba skvělí fotbalisté, legendy. A shodují se, že evropský titul z roku 1976 patří k vrcholům kariéry. Vždyť ve finále porazili úřadující světové šampiony z Německa. Z exkluzivního dvojrozhovoru se dozvíte, co se dělo v kabině před zápasem, jaká (ne)byla taktická porada.

„Trenér Václav Ježek nám řekl sestavu, přidal, kdo bude kopat trestňáky a šlo se na to,“ vzpomíná Dobiaš, jenž nosíval dlouhé havraní háro, po němž fanynky šílely. A i teď je to elegán. Během rozhovoru potvrdil pověst šprýmaře. Třeba když vyprávěl, kolik srandy si užili, když jednu masážní mast použili na citlivá místa…

Speciál ke zlatému turnaji ale přináší i další zajímavé čtení. Třeba rozhovor s někdejším německým reprezentantem Berndem Hölzenbeinem, který v poslední minutě srovnal. Přesto to nestačilo a mistři světa se museli spokojit s druhým místem. „Doma na letišti nás nepřivítal ani jeden člověk,“ vzpomíná speciálně pro Sport Magazín.

Dozvíte se i o osudy všech československých hráčů, kteří titul vybojovali. A nejen to. Jaroslav Hošna, nepříliš známý brankář, vykládá o tom, jak Panenkovi chytil dloubák.

Sport MagazínSport Magazín

Co dalšího najdete v pátečním Sport Magazínu:

Uniklo z facebooku: Uli Hoeness

10 největších týmových úspěchů v československé historii

Retroreportáž z finálového zápasu

Auto: Mercedes třídy E (W213)

Můj první gól: Martin Kotůlek

Vysoká hra Zdeňka Haníka: O tom, jak se Haník producíruje

Panenka a Dobiaš v Síni slávy deníku Sport! Došlo i na fígly u slavné penalty
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze