Tajný skaut se na CEE Cupu zaměří na hráče Sparty a Slavie. Prozradil jména | iSport.cz
22. července 2019 • 12:45

Tajný skaut se na CEE Cupu zaměří na hráče Sparty a Slavie. Prozradil jména

Autor: kub
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devátý ročník CEE Cupu, který začne v Praze už tuto středu, přivábí na Strahov spoustu zahraničních lovců talentů. Fotbaloví skauti zpravidla nechtějí o své práci prozradit vůbec nic, nicméně tentokrát jeden přece jen povolil. Svou identitu v rozhovoru pro Ceecup.org odhalit odmítl, ale zato uvedl, na které talenty Slavie a Sparty se zaměří.Inkognito a v přísném utajení, tak většinou pracují fotbaloví skauti. Jeden z těch, který se chystá na blížící CEE Cup, sice svolil ke krátkému rozhovoru, ale pouze pod příslibem přísné anonymity. Neprozradil klub, pro který pracuje, dokonce ani svou státní příslušnost.

„Žiji v Česku a cestuji ještě na Slovensko, do Maďarska a příležitostně do Polska,“ uvedl jen.

„Nejčastěji sleduju hráče ve věku patnácti, šestnácti let…“

CEE Cup je nicméně turnaj pro hráče do devatenácti let, kromě Slavie a Sparty se jej zúčastní i anglické Burnley, brazilské Palmeiras, ukrajinský Šachtar Doněck, chorvatské Dinamo a turecké duo Besiktas a Altinordu.

„Myslím, že úroveň letošního turnaje bude nejvyšší v jeho historii. Složení týmů je opravdu silné. Skautům to hodně napoví především o úrovni českých hráčů a třeba je zaujme někdo nový, koho dosud nesledovali. Určitě to také bude zajímavá podívaná pro trenéry českých mládežnických reprezentací. To srovnání v mezinárodním měřítku je velmi užitečné,“ míní nejmenovaný skaut, který práci obou největších českých značek s mládeží oceňuje.

„Po vzoru velkých akademií v zahraničí se rozvíjejí nejen z vlastních zdrojů, ale vybírají si nejlepší hráče z Česka a posilují také v cizině. Když se podíváte na úroveň mládežnického týmu z Česka a srovnáte se slavným klubem v cizině, rozdíl nebude tak propastný, jako když se střetnou A-týmy, mezi nimiž ty opravdu špičkové kluby mají hráče, kteří rozhodují zápasy,“ chválí pražská „S“. A na koho se v jejich dresu zaměří?

„Ze Slavie Denis Alijagič, Tomáš Rigo, Adam Toula… Ze Sparty Adam Karabec, Felix Čejka a Martin Vitík,“ vyjmenovává nejzajímavější hráče.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud