Muzeum Slavie má cenný přírůstek! Trofej odhalil i viceprezident Barcelony | iSport.cz
22. října 2019 • 21:39

Muzeum Slavie má cenný přírůstek! Trofej odhalil i viceprezident Barcelony

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Muzeum fotbalistů Slavie se před středečním zápasem Ligy mistrů s Barcelonou rozšířilo o další trofej. Nově si návštěvníci mohou prohlédnout repliku Středoevropského poháru, který červenobílí vyhráli v roce 1938. Pohár tehdy převzal kapitán Ferdinand Daučík, který později trénoval i katalánský celek, s nímž v 50. letech vyhrál dva ligové tituly.Originál ani věrnou repliku Středoevropského poháru, nazývaného také Mitropa Cup, žádný vítěz z let 1927 až 1939 nemá. Repliku dnes na slavnostní tiskové konferenci odhalili předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík a viceprezident Barcelony Jordi Moix.

Muzeum fotbalistů Slavie se rozšířilo o další suvenýr, kterým je replika trofeje pro vítěze Středoevropského poháru
Muzeum fotbalistů Slavie se rozšířilo o další suvenýr, kterým je replika trofeje pro vítěze Středoevropského poháru

Středoevropský pohár byl v první polovině 20. století nejvýznamnější klubovou soutěží v Evropě. Zúčastnily se ho například Inter Milán, Juventus Turín, AS Řím či vídeňské celky Austria a Rapid. Slavia nechyběla v jediném z 13 předválečných ročníků.

Soutěž přerušila druhá světová válka a přestože po jejím konci byla znovu obnovena, kvůli vzniku Poháru mistrů evropských zemí v 50. letech (dnešní Ligy mistrů) začal její význam klesat, až v roce 1992 zanikla.

 
Články odjinud


Články odjinud