3. února 2020 • 14:20

Jak se zrodil slavný tým Sparty? Žádný zanďour a padla i Barcelona

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Baník - Zlín 5:1. Demolice neškodných Ševců a další Vrbovo těžké shledání
Bohemians - Olomouc: Matoušek si narazil s Puškáčem a propálil Digaňu, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani jeden český tým se letos poprvé po pěti letech neprobojoval do jarní části evropských pohárů, a tak se v pětidílné retrosérii iSport podcastů ohlížíme za nejpamátnějšími českými jízdami v Lize mistrů, Poháru UEFA či Evropské lize za 30 let svobodného Československa a České republiky. Začínáme možná hned tou nejlepší pohárovou účastí - nezapomenutelnou sparťanskou jízdou v sezoně 1991/92, kdy to tým Dušana Uhrina dotáhl v Poháru mistrů evropských zemí, “nultém ročníku Ligy mistrů” až na pozici třetího nejlepšího týmu Evropy, a porazil přitom pozdějšího vítěze Barcelonu či Marseille, tehdy považované za nejkvalitnější mužstvo na starém kontinentu.Kde se vůbec zrodila zlatá éra Sparty v 80. a 90. letech? Jak probíhal sparťanský přerod z komunismu do demokracie a jak vládli na Letné Petr Mach nebo Alexander Rezeš?

Proč Sparta dokázala vytvořit tak dominantní tým, byl Dušan Uhrin jedním z nejlepších trenérů Evropy, a čím dokázala Sparta složit největší giganty evropského fotbalu?

Poslechněte si iSport podcast, ve kterém legendární sparťanskou sezonu rozebírají Pavel Hartman, Jakub Konečný a po telefonu i Horst Siegl, tehdejší hvězda, která rozhodla oba domácí duely s Barcelonou i Marseille. Moderuje Martin Vait.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud