Pavel Hartman
Premium
13. ledna 2023 • 12:50

Jak by dnes obstál Pelé. Rozdával jesle i dřel. Ronaldo by se mohl učit

Autor: Pavel Hartman, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zklidněný Vrba z toho vybruslil s přehledem. Co dál s Priskem a Jurečkou?
Dojatý Vácha o Krejčím: Jako fighter Procházka. Vzal štít a kopí, jsem na něho pyšný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Předběhl dobu. Tahle dvě slova nejlíp vystihují Pelého hru. Nechyběly v ní rychlost, dynamická technika, předvídavost, tajmink, kontrola prostoru i pohyb bez míče, tedy stěžejní pilíře současného moderního fotbalu. A nebylo to jen nadpozemským talentem, ale i tvrdým tréninkem. Teď si projdeme důkazy.Rychlost a atletičnost

Bez rychlosti se v dnešním fotbale nikdo neobejde. Pelého by to nelimitovalo. Informace z dostupných pramenů se shodují, že uměl stovku za 11 vteřin. To je průměrná rychlost téměř 33 kilometrů za hodinu. Ano, Kylian Mbappé dokáže na hřišti běžně překonávat hranici 36 km/h, ovšem to neznamená, že by byl brazilský král pomalý. Vstupní bránou do Premier League, kde se aktuálně sdružují nejlepší fotbalisté z celého světa, neprojdou hráči s rychlostí pod 30 km/h. Pelé by tedy prošel.

Ani s dalšími kondičními parametry by problém neměl. Když přestupoval do New York Cosmos, což se událo už na sklonku kariéry, lékaři při testech zjistili, že jeho aerobní kapacita je taková, že dokáže zopakovat činnost ve vysoké intenzitě během 45 až 60 sekund.

Dále konstatovali, že Pelého chodidla byla ukázkově rovnoběžná a kost v patě výjimečně silná a vyvinutá. To ho nutilo správně se

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud