Adam Lacek
14. března 2023 • 11:44

Střet s gigantem. České plážové fotbalisty čeká nejlepší tým světa

Autor: Adam Lacek
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zpověď Choupenitche před LOH: Jsem na to sám, další Češi, se kterými bych mohl doma trénovat, tu nejsou
Jiné cíle než hattrick a Ligu mistrů mít nemůžeme, říká Rosický před sezonou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český plážový fotbal čeká tento týden velký svátek. Mužská reprezentace odehraje v úterý (18:00) a ve středu (15:30) dva přípravné zápasy proti Portugalsku, aktuálně nejlepšímu týmu světa. „Když tam kluci nechají všechno, tak bychom tady něco solidního mohli uhrát. Ale bude to s nimi hrozně těžký,“ nezastírá před střety s gigantem hlavní trenér Martin Boček. Půjde také o přípravu na blížící se kvalifikaci na mistrovství světa.Všechno se dávalo do kupy na rychlo. Portugalci se ozvali teprve před dvěma týdny, kdy předsedovi českého svazu Janu Dámcovi pípla zpráva od Madjera, největší legendy v historii stále více populárního sportu. Rychle se vše potřebné zařídilo a národní tým v neděli odletěl do Lisabonu.

Pro českou reprezentaci půjde o první zápasy v nové sezoně. Realizační tým v čele s hlavním trenérem Martinem Bočkem vybral deset hráčů. Některé opory zůstaly doma. „Samozřejmě to pro nás bude nesmírně náročné. Máme trošičku obměněný kádr, nejsme tady v plné palbě, jak se říká. Pro kluky je to ale obrovská zkušenost a tyhle zápasy nás můžou posouvat jenom dál. I když výsledek může být jakýkoliv,“ uvedl mezi pondělními tréninky pro sociální sítě Beach Soccer Czech.

Plážové fotbalisty čeká střet s aktuálně nejlepším týmem světa podle žebříčku Beach Soccer Worldwide. Jen pro úplnost, Češi se nachází na 47. místě.

Portugalsko se dá nazvat jako evropská mekka plážového fotbalu. Ovládlo dvě z posledních čtyř mistrovství světa, celkem má ze světových šampionátů 11 medailí. Osmkrát slavilo triumf v Euro Beach Soccer League, obdobě mistrovství Evropy.

„Mají hrozně dobré individuality. Každý hráč, co tam je, tak je špičkový světový hráč. Takže to bude hrozně těžký,“ předpovídá Boček. Český národní tým se dosud na novou sezonu připravoval v rámci tréninků a kempů v kryté hale v pražském Radotíně.

Pro český plážový fotbal jsou přátelské zápasy v Portugalsku velkým svátkem
Pro český plážový fotbal jsou přátelské zápasy v Portugalsku velkým svátkem

Jak Portugalci, tak Češi se připravují na blížící se kvalifikaci na mistrovství světa. Ta se odehraje na přelomu dubna a května na Kanárských ostrovech. „U nás to bude o tom, jak k tomu kluci přistoupí. Věřím, že všichni do toho dají srdíčko a budou makat, ať už se skóre bude vyvíjet jakkoliv. Je to pro nás obrovská zkušenost a jsme strašně rádi, že takové zápasy můžeme hrát,“ dodal Boček.

Naposledy se Češi se světovou extratřídou střetli loni na konci srpna v Itálii. Při kvalifikaci na ANOC World Beach Games prohráli se Španělskem 3:7. „Ale odmakali jsme to a vyhráli s nimi jednu třetinu,“ vrátil se k zápasu Boček.

Teď jeho tým čeká ještě těžší zkouška.

Nominace českého týmu pro přípravné zápasy v Portugalsku:

Brankáři:

Jan Bártl (BS Slavia Praha)
Patrik Malina (BS Bohemians Praha 1905)

Hráči:

Dominik Andrle (BS Slavia Praha)
Marek Borovička (BS Bohemians Praha 1905)
Roman Hemzáček (BS Bohemians Praha 1905)
Miloslav Klíma (BS Bohemians Praha 1905)
Andy Körtvélyeši (BS Bohemians Praha 1905)
Jakub Pekárek (BS Slavia Praha)
David Radosta (BS Bohemians Praha 1905)
Zdeněk Sonntag (BS Villagers Uherské Hradiště)

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Tabulky skupin Pavouk Vstupenky na ME ve fotbale Tipovačka Kde sledovat EURO v TV? Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud