Jiří Fejgl
1. června 2023 • 04:50

Příbramská mládež válela v Lize mistrů. Ligoví šikulové, ale i odpadlíci

Autor: Jiří Fejgl
Vstoupit do diskuse
0
 • Video se připravuje ...

  Tuze interesantní tým předvedla Příbram v mládežnické Lize mistrů v sezoně 2015/2016. Do profifotbalu to dotáhlo devět hráčů, a to ještě před památnou sezonou odešli do Plzně Jan Suchan s Alešem Matějů. Jeden z nich, Michal Hlavatý, povede pardubický tým dnes jako tahoun v baráži o první ligu právě proti Příbrami, sledujte ONLINE. Kdo všechno z našlapaného kádru vylétl do elitní společnosti?

 • Martin JEDLIČKA (brankář)

  Za sebou má brilantní angažmá ve slovenské Dunajské Stredě, odkud se dostal do české špičky. Nyní patří Plzni, kde byl však dvojkou za Jindřichem Staňkem. Na jaře pomohl jako hostující výbornými výkony Bohemians do evropského poháru.

  Martin Jedlička podal další kvalitní výkon, porážce se Španělskem však nezabránilFoto Pavel Jiřík mladší

 • Matěj CHALUŠ (obránce)

  Výborný rozjezd kariéry vystřídala maličko deziluze. Vysoký stoper byl klíčovou postavou Liberce, odkud se dostal do Švédska, konkrétně do Malmö, kde však neprorazil. Poslední půlsezonu působil v holandském Groningenu.

  Matěj Chaluš v dresu holandského GroningenuFoto profimedia.cz

 • Roman KVĚT (záložník)

  Z Příbrami neodcházel úplně v dobrém, zamířil do Bohemians, kde se nějaký čas hledal, ale podzim 2022 pro něj byl životní, nastřílel devět branek ve třinácti duelech a potvrdil pověst talentu. V zimě přestoupil do Plzně, kde to bylo mírně slabší.
  Je to tam. Takhle plzeňský Květ zavěsil do brány Jihočechů.Foto Sport – Pavel Mazáč

 • Matěj POLIDAR (záložník)

  Když ho v Příbrami vedl Pavel Horváth, říkal: „Pozor, to je dobrej hráč.“ Potvrdilo se. Z Příbrami ho koupila Sparty, poslední sezonu strávil na hostování v Jablonci, kde hrál velmi slušně. Rychlost a levá noha, to jsou jeho domény. Údajně na něj cílí Plzeň.

  Matěj Polidar nakopává míč během utkání proti PardubicímFoto ČTK / Petrášek Radek

 • Michal HLAVATÝ (záložník)

  Z Příbrami ho koupila Plzeň právě po Lize mistrů. Šikula ze středu zálohy se však ve Viktorii nikdy neuchytil. Místo toho hostoval v Sokolově, Mladé Boleslavi a Pardubicích, kde se stal nejlepším hráčem druhé ligy. Minulé léto na východ definitivně přestoupil.

  Michal Hlavatý v dresu PardubicFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Jiří JANUŠKA (záložník)

  V mládeži byl velmi výrazný, ve středu zálohy válel a předpovídala se mu velká budoucnost. Nakonec z toho bylo osm startů v lize za Příbram. Ve druhé kopal za mateřský tým a také Vlašim. Nyní působí v ČFL, kde hraje za Houstoň.

  Jiří Januška v dresu Příbrami v roce 2016Foto profimedia.cz

 • Karsten AYONG (útočník)

  Forvard s kamerunskými kořeny, který má české občanství, je tak trochu záhada. Po Příbrami zkusil angažmá v Polsku, na Slovensku, pak v Dukle. Po roce 2021 se pohyboval v soutěžích v Thajsku, ale spíše se po něm tak nějak slehla zem.

  André Ferreira zasahuje proti příbramskému útočníkovi Ayongovi (vpravo).Foto Dominik Bakeš (Sport)

 • Jan MATOUŠEK (útočník)

  Jeho obří přestup do Slavie za 40 milionů korun je připomínkou nenasytnosti, ale také boje mocných. Šel do Edenu, aby neskončil na Letné. Ve Slavii se nikdy nechytil, hostoval například v Jablonci. Minulý podzim strádal v Liberci, na jaře rozkvetl v Bohemians, kam přestupuje.

  Jan Matoušek na jaře v dresu Bohemians vstřelil už čtyři gólyFoto Profimedia.cz

 • Denis LAŇKA (útočník)

  Měl mít velkou budoucnost, ale ta hlava. Na tom se shodnou mnozí. Zlobivec patří Teplicím, ale aktuálně má dva roky distanc za účast v korupční aféře, k níž se přimotal ve Vyšehradu. Naposledy nastoupil v lize v říjnu 2021.

  Denis Laňka v dresu TeplicFoto Dominik Bakeš / Sport

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Články odjinud


Články odjinud