Fotbalové přestupy ONLINE: Dukla přivedla Francouze z Velvar. Pilařův podpis, posily City
Fotbalové přestupy, podpisy i změny na trenérských postech. Zkrátka vše, co o světovém i českém fotbale na přestupovém poli potřebujete vědět, sledujeme ONLINE. Přestupové novinky s ročním iSport Premium za zvýhodněnou cenu>>>
Zprávy ze dne 15. ledna 2024
Dynamo České Budějovice dnes podle informaci iSport.cz pravděpodobně potvrdí, že ve funkci trenérů budou pokračovat dosavadní asistenti Jiří Lerch a Jiří Kladrubský, kteří už získali s týmem bod z Bohemians v posledním předvánočním kole. „Když nás hodí do vody abychom bojovali, budeme bojovat. S Jirkou si rozumíme,“ okomentoval Jiří Lerch tuto alternativu na konci minulého roku po zápase v Ďolíčku.
Tomáš Rosický přiznal v rozhovoru pro The Athletic, že odmítl pohovor na blíže nespecifikovanou pozici ve velkoklubu. „Nikdy jsem neměl ambice působit jinde než ve Spartě, mám tu rozdělanou práci. Ale vše se vyvíjí, nabídka trochu změnila mé myšlení,“ prozradil. Rosický působí ve Spartě na pozici sportovního ředitele od prosince 2018, klub z Letné v tomto období vyhrál dvě trofeje – domácí pohár a ligovou soutěž. Více čtěte ZDE>>>

David Jurásek v Benfice téměř nehraje, portugalský celek navíc pozici levého beka v zimním přestupovém okně posiluje. Z Manchesteru United dorazí hostovat Španěl Álvaro Fernández, lisabonský klub na něj bude mít i opci na přestup. Juráskova pozice tak slábne, bývalý hráč Slavie ale poutá pozornost jiných zahraničních celků. Dle britských médií projevují největším zájem skotští Rangers.

Na podzim naskočil za první tým Manchesteru United osmkrát, dal jeden gól. Přesto stále ještě dvacetiletý Hannibal Mejbri odchází hostovat do Seville, která na mladého Tunisana bude mít i opci na trvalý přestup v hodnotě dvaceti milionů euro. Fabrizio Romano rovněž přišel s informací, že pokud se španělský klub rozhodne opci uplatnit, United nebudou mít v takovém případě ve smlouvě zakotvenou klauzuli o zpětném odkupu.
Levý bek Sergio Reguilón ukončil své hostování v Manchesteru United v jeho půlce a vrátil se do Tottenhamu. V kádru Spurs se však podle všeho dlouho neohřeje, klub jedná o jeho dalším hostování do konce aktuálního ročníku. Španěl by se nemusel stěhovat daleko, intenzivně se o něj zajímá londýnský Brentford, který v něm vidí náhradu za dlouhodobě zraněného Rica Henryho.
Renan Lodi ukončí po půl roce své působení v Marseille. Z Francie se bude stěhovat do Arábie, kde podepíše do roku 2027 smlouvu s Al Hilalem. Saúdskoarabský celek za něj vysází 20 milionů euro. Brazilec, jenž v minulé sezoně hájil barvy Nottinghamu v Premier League, se pak v klubu setká například s krajanem Neymarem.
Zprávy ze dne 13. ledna 2024
David Limberský se stal novým sportovním ředitelem třetiligových Domažlic. V klubu dosud působil jako hráč, kvůli zranění ale na podzim neodehrál jediné utkání. Trenérem aktuálně třetího týmu ČFL skupiny A dál zůstává Pavel Horváth. „Věřil jsem, že se ještě dostanu na trávník, ale moje koleno už to nedovolí. Bude to pro mě nová výzva a těším se na ní,“ řekl Limberský.
Zprávy ze dne 12. ledna 2024
Antonín Barák do Neapole? Fiorentina první nabídku podle novináře SkySport Gianluga Di Marzia odmítla - ta měla znít na půl milionu eur za hostování do konce sezony, pak 6 milionů eur za přestup. Neapol se ale prý nevzdává...
Slavia získala talentovaného brankáře Dávida Kalanina z Košic. Šestnáctiletý slovenský reprezentant bude nastupovat v kategorii do sedmnácti let.
Filip Kaloč už se dohodl na přesunu do druholigového Kaiserslauternu. Třiadvacetiletý hráč Baníku bude v Německu hostovat.
Konkurence, nebo náhrada? Podle portugalských médií se Benfica zajímá o levého beka ÁlvaraFernándeze. Španělský levý bek aktuálně hraje v Granadě, kde je ale na hostování z ManchesteruUnited, kterému patří. Lisabonský celek údajně jedná o přestupu 20letého hráče, kterého by Red Devils prvně museli stáhnout ze zápůjčky a následně ho prodat. Fernández by tak mohl výrazně zkomplikovat pracovní život DaviduJuráskovi. Nebo ho rovnou nahradit. Rovněž se totiž spekuluje, že by bývalý bek Slavie mohl odejít na hostování do Lens.
Borussia Dortmund získala Iana Maatsena z Chelsea, 21letý obránce bude v německém klubu hostovat.
Příchod norského reprezentanta Markuse Solbakkena není výstřel do tmy, Sparta vstupuje do vyzkoušených vod. Stejně jako Slavia si vyzkoušela, že sázka na posily ze Skandinávie se zkrátka vyplácí. Především Norsko je pro pražské kluby trhem, kde se všechny možné faktory schází prakticky perfektně. Otázkou zůstává, jak dlouho to vydrží. „Ve výchově hráčů mají před českou ligou ohromný náskok,“ říká slávistický sportovní ředitel Jiří Bílek. Více o tématu čtěte ZDE>>>
Devatenáctiletý Lucas Kubr se v norském Bodö/Glimt v uplynulé sezoně do sestavy neprosadil, v zimě tak plánuje odejít na hostování. Levý bek s česko-belgickými kořeny, který se momentálně zotavuje po menší operaci v kotníku, byl už v létě podle informací deníku Sport v hledáčku Českých Budějovic, sám hráč přání zahrát si české lize v minulosti několikrát vyslovil.
Solbackken, Diouf... ano, tato jména posil Sparty a Slavie zní mezi fanoušky v posledních dnech často. Ale co když se zaměříme na zahraniční akvizice z nedávné minulosti? Pamatujete si, kdo byl Ludovic Sylvestre a vybavíte si jednoho z brazilských fotbalistů, který se mihnul v Edenu? Přihlaste se, nebo zdarma zaregistrujte na iSport.cz a prověřte své znalosti v našem kvízu ZDE>>>

Změní Antonín Barák v Itálii adresu? Po Udine, Lecce, Veroně a Fiorentině se o něj podle italských médií zajímá Neapol. Cenovka je nastavena na 6 - 7 milionů eur.

Zprávy ze dne 11. ledna 2024
Bayern získal anglického obránce Erica Diera z Tottenhamu. 29letý reprezentant podepsal smlouvu s německým klubem do konce června 2024 s opcí na další rok.
Tottenham potvrdil příchod Radua Dragusina z italského Janova, za kterého zaplatil 26,7 milionu liber (asi 766 milionů korun). 21letý obránce podepsal s londýnským klubem smlouvu do roku 2030.
Záložník Filip Kaloč dostal souhlas od Baníku, aby mohl odcestovat do Kaiserslauternu. „Dolaďují se poslední záležitosti, ale rámcově jsme domluveni, a proto jsme Filipovi už umožnili, aby odjel do Německa,“ řekl pro klubový web Luděk Mikloško, šéf sportovní úseku Baníku. Třiadvacetiletý hráč už se odpojil od týmu trenéra Pavla Hapala.
Jakub Hora se po předčasném konci v Českých Budějovicích začne připravovat s druholigovým Táborskem. 32letý záložník si však bude hledat angažmá v nejvyšší soutěži. „Ale varianta, že bych se k nim připojil, je téměř nulová." uvedl v rozhovoru pro deník Sport 32letý záložník. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>