Chomutov ve šlágru 1. ligy prohrál s Kladnem a klesl na 3. místo

Chomutov nestačil na Kladno a prohrál
Chomutov nestačil na Kladno a prohrálZdroj: Barbora Reichová (Sport)
ČTK
Maxa liga
Začít diskusi (0)

Hokejisté Chomutova propásli možnost ujmout se vedení v první lize. Ve šlágru 12. kola dnes podlehli Kladnu 1:2 a klesli na třetí místo. Za vedoucí Třebíč, jež prohrála stejným poměrem v Benátkách nad Jizerou, se vyhouply po dalším domácím úspěchu České Budějovice.

Na duel dvou celků, které ještě v minulé sezoně hrály v extralize, přišlo v Chomutově 4099 fanoušků, ale gólů viděli pomálu. Navíc většinu šancí měli Rytíři. Ondřej Havlíček při brejku dvou na jednoho trefil tyčku, z daleko nenápadnější akce se naopak prosadil Petr Tenkrát, jenž na začátku prostřední části střelou z dálky přes obránce překonal Miroslava Kopřivu v chomutovské brance.

I Piráti proti sobě měli svého bývalého gólmana a kladenský Jan Chábera měl více štěstí. Za stavu 2:0 mu při střele Vladimíra Růžičky pomohla tyčka a následnou dorážku nedokázali domácí dostat do prázdné branky. Prosadili se až při přesilovce pět vteřin před koncem a to už bylo na vyrovnání pozdě. Sladké výhry se tak dočkal kladenský kouč Jiří Čelanský, jenž byl loni v listopadu ze střídačky Chomutova odvolán.

Vedoucí Třebíč prožívá po odchodu brankáře Tomáše Štůraly do mateřského Zlína útlum. Prohrála tři z posledních čtyř utkání, v Benátkách nad Jizerou navíc počtvrté za sebou dala venku jedinou branku. Naopak Středočeši se po 153 minutách dočkali vstřeleného gólu a zápas poté otočili na těsní vítězství 2:1.

Kladno bylo jediným týmem, který dnes dokázal uspět venku. Své fanoušky už pošesté za sebou potěšili hráči Českých Budějovic. S nováčkem z Prostějova sice před třetí třetinou prohrávali 1:2, ale s blížícím se koncem stupňovali tlak a z jejich celkových 47 střel na branku se nakonec ujaly pokusy Michala Švihálka a Martina Heřmana.

Duel Kadaně se Šumperkem se nedohrál. Rozhodčí jej museli v úvodní části dvakrát přerušit kvůli mlze nad ledem a ve 24. minutě kvůli tomu zápas předčasně ukončili.

První hokejová liga - 12. kolo:
Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:1 (0:1, 2:0, 0:0),
České Budějovice - Prostějov 3:2 (1:1, 0:1, 2:0),
Havířov - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1),
Ústí nad Labem - Jihlava 4:3 (0:0, 2:2, 2:1),
Chomutov - Kladno 1:2 (0:0, 0:1, 1:1).
Zápas Kadaň - Šumperk byl ukončen ve 2. třetině kvůli mlze.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů