Jágr poprvé o Plekancovi: Až se vrátí, budeme mít čas se domluvit

Tomáš Plekanec z Montrealu do Kladna? Ještě se uvidí.
Tomáš Plekanec v dresu Montrealu (a svém legendárním roláku)
Tomáš Plekanec zdraví fanoušky Montrealu po jubilejním zápasu v NHL
Tomáš Plekanec si třese rukou s legendárním Guyem Lafleurem, přihlíží generální manažer Marc Bergevin
Tomáš Plekanec přebral stříbrnou hokejku za tisící start v soutěži
Celkem odehrál Plekanec proti Detroitu 13 minut a třikrát vystřelil na bránu
7
Fotogalerie
iSport.cz
Maxa liga
Začít diskusi (0)

Tomáš Plekanec míří po svém konci v Montrealu do Česka, to je už pár dní potvrzená informace. Ale kam to bude? Mluví se o extralize a možném angažmá v Kometě Brno či v pražské Spartě, ale největší šance má podle deníku Sport prvoligové Kladno. Tam v pondělí natáčela iSport TV, které se k celé situaci vyjádřil i Jaromír Jágr.

Video placeholder
Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit • iSport TV

Kladno stále čeká na návrat svého majitele, který v sezoně ještě neodehrál ani zápas, ale možná se ještě dříve dočká jiné osobnosti. Dres Rytířů by mohl obléci Plekanec, jenž si za rodný klub zahrál naposledy během výluky v NHL v ročníku 2012/13. Tehdy naskočil do 32 zápasů a připsal si 46 bodů. To byl klub ještě v extralize. Potkají se znovu s Jágrem?

„Mluvil jsem s ním, asi jako dalších deset manažerů z extraligy," řekl Jágr. „Tomáš ví, že o něj máme obrovský zájem, ale věřím tomu, že až se vrátí, sám se rozhodne, co pro něj bude nejlepší," mlžil před kamerou. Jsou náznaky, že by mohl Rytířům kývnout? "Počkáme až se vrátí. Budeme mít dost času se nějak rozumně domluvit."

Plekanec oznámil konec v kanadském klubu na konci uplynulého týdne. V Montrealu se nejdříve nedostával do sestavy a krátce po odehrání jubilejního tisícího zápasu se navíc zranil. Jágr ho k tomu na dálku varuje, že první liga je dost kvalitní soutěž.

Video placeholder
Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit • iSport TV

„Není to tu jednoduché, ale on to ví. V létě tu společně s kladenskými hráči trénujeme. Nikdo si nemůže myslet, že přijede a bude tu dávat pět gólů za zápas. Důležité je být připravený," dodal.

To se ale od takového dříče, jakým Plekanec celou kariéru byl, tak trochu dá čekat. Jasně to pak shrnul tiskový mluvčí klubu Vít Heral. „Nabídku mu vlastně ani dávat nemusíme, u nás má neustále dveře otevřené, a on to ví."

Video placeholder
Jágr vítal čínské hokejistky. Jsem rád, že si vybrali naše město, hlásí legenda • iSport TV

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů